camdan düşen kedi

geçen cuma günü kedimin camdan düşmesiyle baya bir araştırdığım durum. genelde 4 ayak üstüne düşmeyi başaranlarda pek bir problem olmuyormuş, e biz de şanslıydık herhalde o konuda. 2. kattan düştü şapşik, yakınız yere kediye göre. baya bir korkuyorlar, kendilerine gelmeleri 1 gün sürüyor. 1 gün sonra da camı aç diye miyavlıyorlar. garip hayvanlar vesselam.

araştırdığım şeyleri okudukça, ölen kediler, sakat kalanlar filan. aslen ciddi birşey, dikkat edilesi. kediyi nasıl camdan uzak tutacağım, herhangi bir fikrim de yok. bakalım bakalım.
her ne kadar kediler 4 ayağı üzerine düşer, 9 canlılar deseler de kontrol edilmesi gereken durumdur. bir arkadaşımızın evindeki kedisi böyle aşağı kız uğruna atlayınca dışarıdan görünen hiç bir şeyi yoktu, ancak halsizlik, yemek yememe, hareketlerde yavaşlama görünce ilk başta sadece korkmuş sandık ancak, iç kanama geçiriyormuş. veteriner kontrolü şarttır.
bir arkadaşım bu sebeple kedini kaybetmişti. ne olursa olsun evde kediniz varsa ve özellikle meraklı ve hareketliyse ki meraksız ve az enerji kedi çok azdır camlara, balkonlara dikkat edilmeli, açık bırakılacaksa açamayacağı bir sineklikten yardım alınmalıdır.