bursa

/ 7
türkiyenin en kalabalık dördüncü şehri ve en yaşanılabilir şehridir.
1 saat içinde deniz kenarına gidebilir sevmezseniz göl kenarına gidebilir buda yetmezse daga çıkıp kayak yapabileceginiz şehir.

(bkz: uludağ)
(bkz: mudanya)
(bkz: iznik)
işe gidiş ve geliş saatlerinde on kmlik yolu 1saatten fazla gidebileceğiniz küçük istanbuldur kendileri.. aslında böle değildi ama yanlış yönetim kurbanı.. ha birde unutmadan su çeşmeden içilir sloganını da iliştirelim
osmanlı devletinin ilk başkentidir. kurucu padişah osmangazi'nin türbesi bu şehirde yer almaktadır. ayrıca (bkz: ulu cami) türk insanı tarafından yeşil bursa olarak bilinen türkiye'nin en güzel şehirlerinden biridir.
ak parti tipi belediyecilik anlayışı ile anası sevilmiş şehirdir.

padişah'ta aynı fikirde sanırım şu sıralar belediye başkanının kellesini istemekte.
bursa'dan bildiriyorum yaşanacak şehir değildir,her yerde Suriyeliler.
(bkz: gölyazı)
(bkz: tirilye)
(bkz: cumalıkızık)
Şehir merkezinde gezilecek yerler özetle; tophane (osman ve orhan bey türbeleri), ulucami, ırgandı köprüsü, muradiye külliyesi, kapalı çarşı, kozahan, pirinçhan, yeşil türbe, inkaya çınarı(yaklaşık 600 yaşında) ve zilyon çeşit türbe benim favorim üç hanımkızlar türbesi :)
Saitabat şelalesi, misi köyü gibi yakın yerlere de uğranabilir.
Bunun dışında naçizane tavsiyem orhaneli ilçesinde bulunan sadağı kanyonu.
Güzel bir şehir(di). Arap faktörü şehirde büyük sıkıntı hale gelmiştir. Turistik geziler için şehir merkezinde istikamet Tophane ulucami çevresi yeşil türbe ve Emirsultan düzleminde ilerler. Teleferik güzel bişey. Binilebilir. Uludağ’da piknik ya da kayak yapmayacaksan çok bişey göremedim. Yemeği çiçek ızgarada ya da Uludağ dönercisinde yiyebilirsiniz. Akşamları müsaitseniz tiyatroya gidin, Ahmet Vefik paşa sahnesi ya da teyyare kültür merkezi güzel oyunlara sahne olabiliyor. Sevgiler.
o kadar kıyı şeridi olmasına rağmen ne yazık ki türkiye çapında bilinen güzel bir plajı yoktur.
/ 7