bozcaada

/ 5
geçen bayramdaki kalabalıktan dolayı ada çökecek gibiydi
Çanakkale ilçesine bağlı olan Türkiye'nin en büyük üçüncü adasıdır.
ada dönüşlerinde araç için online rezervasyonu bulunmaktadır. ayrıca geyikliden online bilet satışınada başlamıştır.
her ne kadar üzüm bağı kalmasa da bağbozumu festivaliyle ünlü çanakkale ilçesi.
bu aylarda bile gece götünüz buz kesebilir dikkatli olmakta fayda var.
bozcaada'da yapılması gereken en önemli şey, şarabını alıp gün batımını izlemeye polente fenerine gitmektir. şarap sevmeyen insana şarabı sevdiren yerdir.
arabayla sakın ama sakın gitmeyin diğer türlü sezonda saatlerce sıra bekleyebilirsiniz ama motorla gezmesi şahane olan canım ada. dört defa gitmemin ardından son iki yazdır uğrayamamak pek üzücü. gidenler mutlaka çiçek pastanesine uğrasınlar her ürünü ayrı güzel. deniz suyu ise bir antalyalı olarak beni bayaa bi zorlamıştır soğuğundan mütevellit.
En çok keyif aldığım kamp alanlarına sahip Çanakkale'ye bağlı adadır. Diğer tanımıma göre ise 'emekli olunca burdan ev almalıyım lan' dediğim huzurlu yaşam alanı. Akvaryum koyu ruhunuzu temizleyen muazzam bir koy. Çadır için elverişli ortamı çok. Gelen giden kalabalığı olmuyor. Hatta ben hiç denk gelmedim diyebilirim. Geceleri gökyüzünün ve yıldızların güzelliğine elinizde şarapla(ama bozcaada şarabı) sönmüş ateşinizin sıcaklığıyla şahit oluyosunuz. Bak gene gitmek istedim!
Not: yüzdüğüm en soğuk denize sahip.
güzel memleketimin güzel bir adası. her sene bir kaç defa gidilip alınaması gereken bir ilaçtır.
İllaki ziyaret edilmesi gereken adamız. Giderseniz muhakkak şarabından alın, ünlü kurabiyelerinden yiyin, üşenmezseniz manzara için kalesine çıkın derim. Araçla gidilirse adayı gezmek çok vakit almıyor. Deniz gökyüzü gibi açık ve temiz. Güneşten cayır cayır yanmamış olsam uzun süre sudan çıkmayacaktım. Denk getirebilirseniz çok kalabalık olmayan bir vakitte gidin derim. Aşırı kalabalık olmasına rağmen iyi eğlenmiştik. Bir de online bilet alma işini iyi yapın biz az kalsın adada mahsur kalıyorduk.
/ 5