bipolar bozukluk

psikolojik bozukluk demenin yetersiz kalacağı aynı zamanda nörolojik bir vaka olan hastalık.

hasta bu rahatsızlıkta iki kutup yaşar ki geçirdiği dönemler ağırlıklı bu etkiyi yansıtır. sanatçı hastalığı da denen bu meret, insanı bir dönem kabuğuna çekip tasavvur etmesini sağlarken, diğer pozitif dönemde sosyal ilişki gelişimi ile tamamen dış dünya insanı olabilmektedir ve yeni şeyler üretebilmektedir.

burada hastalığın getirdiği olumsuz etkilerden biri hastanın kurduğu hayallerin/sanrıların "saçmalama dönemi sonrası hasta kendine geldiğinde de gerçek zannedilmesidir. tedavinin meşakkatli geçmesinin zorluklarından biri budur ki siz hayır o öyle değildi dedikçe, yeni yeni sanrılar gündeme gelecektir.

bazı insanlar manik depresif lafını ulu orta psk sık tekrar eder ancak iş onların söylediği ve bildiği gibi değildir. hastalık ilaç tedavisi ile kontrol altına alınmadıkça oldukça tehlikeli seviyeye ulaşabilir.

hastanın bünyesini yavaşlatıcı ilaçlar kullanması gerekir. bu sayede olumsuz etkiler azaltılabilir. ayrıca tedavide kullanılan ilaçlar pek çok psikolojik ilaç gibi cinsel hakimiyeti kısıtlamaktadır/sıfırlamaktadır.

hastalığın son anlatacağım özelliği cinsel açıdan olacaktır. hasta ortalama bir güzel/yakışıklı karşı cinsle beraber olmak isteyecektir. böylesi bir durumda da fazlasıyla talepkar olacağı söylenebilir.

kendisinde ya da ailesinde benim gibi bu hastalıktan rahatsız biri varsa da geçmiş olsundur.
son dönemlerde çok fazla dostumdan duyduğum ve sanırım birçok hastalığın ve psikolojik bozukluğun temelini oluşturan durum.
bipolar bozukluk rahatsızlığı olan arkadaşınız varsa, bu rahatsızlığı olduğundan şüphelendiğiniz an arkanıza bakmadan kaçın. rahatsızlığın verdiği etkiyle çok kötü bir insana dönüşüyorlar. rahatsızlığına verip, acıyıp, üzülüp sakın devam etmeyin.

böyle bir orospu evladı tanıdım. bu tür hastalığa sahip insanlar yaptıkları edimlerin sonuçlarını düşünemezler. bu adam binlerce lira borç yapıp, ruslara kendini zengin gösterip alemler yaptı antalya’da. ta ki emekli anne babasının evine haciz gelene kadar. ev - araba sattılar da borçlarını ödediler. sonra adam olur belki diye evlendirdiler. evlendiği kız antalyalı tanınmış bir esnaf adamın kızıydı. bu yavşağı da işe soktular torpille. hastalığın nüksettiği bir dönemde bu herif eve rus attı ve iş üstünde yakalandı. 8 yıl işsiz gezdi antalya’da. birbirimizden hoşlandığımız bir kızla kıskaçlık krizine girerek aramızı bozdu. dünya güzeli bir kızdı. diyetisyendi.

sabah size dinden imandan bahseden bu şahsiyet, akşam çok ilginç cinsel fantazilerini anlatıyor. yukarıda konuyu açan yazarın dediği gibi bu elemanda da hastalık nüksettiğinde cinsel eğilimler su yüzüne çıkıyor. facebook’ta ne kadar kırşehir ile ilgili sayfa varsa üye. kırşehir, ankara civarlarından 45-50 yaş arası zengin kadın avlayıp kapağı atma derdinde şu an. inanılmaz yalan söyleme, ajitasyon yapma becerileri var. şu an bir orkestrada piyanist bir kadını kandırmış durumda. çok ünlü bir senfoni orkestrası bu.

izmir’de mercedes a180d kiraladım birkaç günlüğüne. panik atağı olduğunu söyleyip yan koltukta oturamayacağını söyledi. ben de arabayı verdim. şeytanın aklına gelmez bu yalanı arabayı kullanabilmek için söylediğine.

antalya’da otelde çalışığı dönemde gelen müşterileri facebook’a ekleyip hepsine yazdı. tunuslu bir kızı kandırdı bir keresinde. kızla evleneceğim diye bütün ailesini kandırıp tunusa götürdü.

cinsel açlığını gidermek için transeksüellerle birlikte oldu. hatta henüz trans olamayanlarla da.

2000’lerin başında toplu mail grubumuzdan kız olduğunu düşündüğü mail adreslerini alıp msn’e ekler, kızlara sarkardı. böyle küçük düşürdükleri oldu beni. hangi birini anlatayım bilemedim.

kısaca siz siz olun bu hastalığa sahip kişilerden uzak durun.

edit: imla