atlasglobal

Bazi yazarlara atlasgobal sirketinin hizmetinden yararlanacagini, sirketin ucagini kullanmayacagini hatirlatilmasi gerektigi ve ulasim hizmeti konusunda tavsiye alinacak bir durumun olmadiginin bilinmesi gereken havayolu sirketi.
24 aralık gidiş, 27 aralık dönüş atlas global istanbul - antalya bileti almıştım. 24’ü sorunsuz bir yolculuk yaptım ama personel ve kabin ekibinde sıkıntılı bir durum olduğunu sezmiştim zaten. ancak bu işler birden olmaz. ufak ufak küçülmeye gidilir, maliyetler minimuma indirilir, ofislere kolonya, ıslak mendil bile gelmez, renkli kartuş alınmaz falan. perşembenin gelişi çarşambadan belli olur derler. bir yazar da burada 2018 nisan ayında çoğu iç hat uçuşunu bitirdiğini yazmış zaten. 26’sı akşam 7 mehmet‘de yemek yerken baktım telefonuma mesaj geldi, uçuşunuz iptal edildi diye. 445 lira verip thy’den bilet aldık bizde. istanbul’a 1 saat erken indik.

ben çalışan personele üzülürüm en çok. yolculara uçuşların iptal ediliğine dair mesaj atmadan birkaç saat önce de personele ücretsiz izine çıkartıldıkları mesajı yollamışlar. sahipleri mercedes’e, milyon dolarlık yatlarına binmeye devam eder.

atatürk havalimanı’nın değeri ileride anlaşılacak. atlas global istanbul yeni havalimanındaki maliyetlerden ötürü uçuşlarını durdurdu. adamlar düşük maliyet avantajı için şimdi istese bile sabiha gökçen’den uçamayacaklar çünkü kapasite sorunu var oranın da. hükümet birilerini zengin etmek için orayı büyütelim derse bilemem. ülkedeki her kaotik ortam akp için bir fırsat. nüfus artışı inşaat sektörünü ihya etmek için fırsat, patlayan bombalar terör endişesi yaratılarak insanlara devletini ve hükümeti desteklemeleri için bir fırsat. sık talep gören ithal bir ilaca ithalat kısıtlaması getirip, muadilini yandaşa ürettirmek de bir fırsat onlar için. daha oturup onlarca örnek verebilirim.

işin doğrusu türk havacılığı ve türk havacılık firmaları oldukça kaliteli hizmet sunan bir ivme yakalamışlardı (onurair’e hayatımda 1 kere istanbul - samsun uçuşu için bindim, yaklaşık 15 yıldan fazla oluyor bir daha da binmedim, o yüzden onurair’i bu söylediğim yorumun kapsam dışına bırakıyorum. ancak uçaklarının tüm teknik ve bakım işlemleri thy technic tarafından yapılır). o kadar sövdüğünüz flypgs bile içinizden pek çoğunuzu uyguladığı fiyat politikasıyla belkide hayatında ilk kez yurtdışına uçurdu. atlas global ise hizmet, uçak içi ikramları, uçuş güvenliği, uluslararası sivil havacılık kurumunun belirlediği akreditasyonlarını zamanında ve tam olarak yerine getirmesi gibi kurumsallığıyla türk havayollarından sonra tercih ettiğim ikinci firma idi (uçuşlarımın %95’i türk havayollarıdır. uçuş günümde go and back saatleri benim için çok çok önemli olur, x yere şu saatte inmem gerekir gibi kıstasım varsa diğer havayolu firmalarını kullanırım, onur air hariç). hatta son zamanlarda kabin ekibinin kıyafetlerinde dahi değişime gitmişlerdi. ancak şunu belirtmeliyim ki, pek çok destinasyona, özellikle de son 2 yıldır takip ediyorum, türk havayollarından daha pahalıya uçuyorlardı. bilhassa en çok kullandığım destinasyon olan izmir’e.

atlas global bana kendilerine ödediğim uçak bileti ücretini değil de, thy’den aldığım bilet ücretini ödemeli. yıllardır işim gereği ayda go and back 6-8 arası uçuş gerçekleştiriyorum ama yolcu hakları tam olarak nedir bilmiyorum. iptal olan uçuş için iç hat seferlerinde bilet ücreti + 100 eur tazminattan bahsediliyor. bilenler yeşillendirsin.

edit: imlâ
yurtiçi uçuşlarımı çoğunlukla gerçekleştirdiğim havayolu firması, öğrencilere yaptığı indirim + puan biriktirme sistemi atlasgenç ayrıca uçakta verdikleri sandviç ve içecek ile thy kalitesi pegasus fiyatı diyebiliriz