aras bulut iynemli

25 ağustos 1990 doğumlu oyuncu.
bir cips reklamında oynamış daha sonra bir başka reklam çekiminde yönetmenin dikkatini çekerek öyle bir geçer zaman ki dizisinin deneme çekimlerine çağrılmıştır. deneme çekimlerinde başarılı olan oyuncu, bu dizide sergilediği yüksek performansla ünlü olmuştur. asıl büyük çıkışını içerde dizisindeki köstebek polis mert rolüyle gerçekleştiren oyuncu, şu sıralar çukur adlı dizideki yamaç rolüyle oyunculuğunu nirvanaya taşımaktadır.
son dönem oyuncuları arasında yeteneği ile kendisini en çok konuşturan oyuncudur. istanbul teknik üniversitesi uçak mühendisliği okuyan oyuncunun doğuştan gelen yeteneğiyle keşfedilmesi ile şu dönemde çığır açtığı söylenebilir.
Muhteşem yüzyıldaki Beyazıt karakteri ile gönlümü kazanmış, aşırı başarılı oyuncu
Öyle bir geçer ki dizisinde ki ali kaptan naralarını atıp evi yaktığı sahnenin ertesi günü herkesin konuştuğu, performansıyla tüylerimizi diken diken eden, bir gecede şöhret olan aktördür.
oynadığı manyak karakterlere bu kadar güzel adapte olduğu için acaba lan harbiden böyle mi bu diye düşündüren öyle geçer zamanki dizisinde "ağlaya ağlaya" parçasını muazzam söyleyen yakışıklı aktör