anıl ünlü

Yıllardır çok az paralarla yola çıkan ve ülkeleri gezmekle kalmayıp yaşayan, sosyal medya hesaplarından yaşatan, ilerde para kazanmak istemesinin en büyük sebebi çocuklara yardım etmek olan; yüreği dünya güzeli, kendi bambaşka güzel çiçek insandır. Sazı Leyla ile dünya turuna başlamak üzere şuan, 8 yıla kadar sürdürmeyi planlıyor. O yolu çok başka yaşıyor, sazını çalarken, otostop çekerken, çadırını kurarken, konuşurken, anlatırken, gezerken yüreğinin derinlerinden gülümsüyor ve en güzeli; sevmeyi biliyor. Yolun hep açık olsun simcap, seni hiçbir zorluk yıldırmasın. Bu güzel aile hep yanında
izlanda anılarımı canlandırdığı için takip ettiğim bir gezgin.

diksiyonu güzel iyi bir arkadaşa benziyor.
"anıl ünlü, henüz 25 yaşında. bilkent üniversitesi makine mühendisliği bölümünü bitirdi. okula başladığı daha ilk yıl yaptığı seyahatlerden etkilenip gezgin olmaya karar verdi. şu ana kadar biriktirdiği harçlıklarla 34 ülke ve 200 şehre gitti. norveç’i 3, izlanda’yı 7, isviçre’yi de günde 9 euro harcayarak gezdi. iyi bir işe girip mesleğini yapmak yerine 7-8 yıllık bir dünya turuna çıkmayı planlıyor. ailesini de ikna etti. bu çılgın fikrini ise 'birkaç yıl sonra istifa edeceğimi bilerek mühendisliğe başlamaktansa hiç başlamayıp hayallerimin peşinden gitmek daha keyifli benim için' diyerek açıklıyor." diyolla.
Kuzey ülkelerini şöyle ucuza gezdim, böyle ucuza gezdim diye anlatan gezgin arkadaşımızdır.

İnsanlara gaz verip daha sonra o insanları turla kuzey ışıklarına götürmek istemektedir. Madem gezmek en kolay neden o zaman tur düzenliyorsun abi? Herkes senin gibi 3 euro'ya rahat rahat gezebilir. Yaptığın işlere saygım var. Para kazanma istediğini anlayabiliyorum. Lakin yaptığın işlere göre bu tarz yaklaşımları pek samimi bulmuyorum.

Konu gezmek için bir maddiyat sağlamaksa sponsor bul, blog yaz veya video çek böyle daha samimi olacaktır.
gez çünkü gezmek en kolay mottosunun sahibidir kendisi. oldukça sempatik, sıcakkanlı bir dostumuz. uzun süredir severek takibinde bulunuyorum ve tuvalette uyuma farklılığını kendisinden öğrendiğimdir.
8 yıllık dünya turu 3 ay gibi kısa süren gezgin. zaten bir gezgin 8 yıl dünya turuna çıkıyorum diye gitmemeli.

interrail içinden çıkmış en güzel gezen insanlardan biridir, daha sakin ve daha olgun olmalıdır. güzel yere gelmesini diliyorum.
paylaşımlarını zevkle takip ettiğim,dünya tatlısı,iyi niyetli tam bir gezgin. birkaç kere sosyal medyadan konuşmuşluğumuz var tüm mesajlara yorumlara cevap verir. keşke kendi abim olsaydı...
otostopçu, kampçı, niyeti ve kalbi güzel gengindir kendisi. aslen makine mühendisidir(swh)
kamplarda, gece ateş başında bağlama çalıp insanı alır götürür. akşam güneşi çaldımı bi de, üüff olur ortalık.
sosyal medyada paylaşımlarını ilgiyle takip ettiğim, gezginliği hippi olmakla karıştırmayan, kültürlü, bilgili, ideal türk genci. dünya turunda ülkemizi güzel bir şekilde temsil edecektir inşallah. yolu hep açık olsun.