afrin

Hatay ve Kilis illerimize sınırı olan, Zeytin dalı harekatının gerçekleştiği Suriye şehridir. Kentin nüfusu 50 binin üzerindedir. Zeytin ağacı Afrin'in sembolüdür ve zeytin için önemli bir üretim merkezidir. (bkz: zeytin dalı harekatı)
Taviz verilmesiden kaynaklı oluşan durumlar sonucunda yapılması kesin gözüyle bakılıyordu ancak artık hatalarında sınırı var o sınıra gelindi ve başladı harekat. çok fazla şehit olduğu söylenenden çok daha fazla olduğu söyleniyor.(klasik mi bilinmez ancak kaynaklar öyle sokaktaki insanlar değil)
efendim hareket doğru ancak yerinde değildi geç kalınmış harekattır. ABD’nin oyununu çözdük gibi şeylerle ondan önce de seçim Zırvalıklarıyla kaybedilen zamanın telafisi olmuyor bedel ödenmeden. Şimdi sadece bekliyoruz...

Benim ölen askerlerin gerçek sayısından sonra en çok merak ettiğim konu dağ efsanesi olarak geçen şu ülkedeki Suriyeli altı Eren üstü veren müsvettelerin gidip gitmeyeceğidir. Gönderilecekse bunun tespiti nasıl olacaktır?İnsan haklarına aykırılık bahanesine sığınıp kalıp kalmayacaklarını merak ediyorum. (Ki böyle bir hakları da var mıdır acaba )En azındn ülkeden minimum 5 milyon insan çıktığı düşünürsek (geldiklerinde doğurup doğurup durduklarını saymıyorum ) basiretsizce yapılan özelleştirmelerin(en son örnek;şeker fabrikaları )hataları bir nebze giderilmiş olur.(aslında hata giderilmiyor ama işte kendimizi avutacak konu lazım )