adamlar

/ 2
Son dönem alternatif rock grupları arasında Bağzıları ile birlikte en sevdiğim gruptur. Özellikle utanmazsam unutmam parçaları loopa alıp dinlenesidir.
Daha once entiri girilmesi beni cok mutlu etti.keyifli sarkilari vardir,o kafayi yakalamazsaniz keyif alamazsiniz
çukurova rock festivalinde keşfettiğim grup.adı gibi adamlar
uzuuun süredir dinlediğim grup heyecanla zevkle müzikal arayışlarını izliyorum. İlk albümü aylarca hayatın güzel bir mertebesinde tam omzumun üzerinde benle beraber taşıdım özellikle insanın düştüğü durumları konserlerde bağırarak söylemekten duyduğum hazzı çok az şeyden aldım... derken yeni albüm heyecanı muhtemelen tolga akdoğan kadar beni de sardı açıkçası psychedelic çizgiye yaklaşmasını rock efsanelerine göz kırpan rifflere sahip olmasını beklerken daha has daha farklı bir albümle karşılaştık ben led zeppelin'e saygı beklerken erkin koray'a saygı niteliğinde ''yanmış içinden'' i yaptı adamlar ilk gün şarkıdan şarkıya atlayışımı hatırlıyorum belki de kafamda kurduğum beklenti ve çizgiden farklı gördüğüm için başta beğenemediğim albüm şaka maka 1 yıldır hayatımın her basamağında benle beraber geliyor...
şu yazıdaki basit ama heyecanlı anlatımımdan yola çıkarak beni bir fanboy olarak görebilirsin belki fakat değilim hatta hayata duyduğum ilginin dahi çok dip seviyelerde olduğu bir kaç yıldan sonra bu grup benim ciddi manada ruhuma dokundu... iyi ki varlar
bu kadar kaliteli parçaları varken nasıl bu kadar az tanınırlar hayret verici. en azından bi “yanmış içinden”i herkesin bilmesi gerekirdi. iyi tarafından bakarsam adamlar dinleyen özel insanlardan biriyim :)
Az tanınmaları daha iyi belli bi kesime özgü olması daha iyi :)
Ev müziği olayının ekmeğini yiyen "zamani indie rock" grubu.
klavyecisi burak ırmak'ı kaybettiğinden bu yana müzikal derinliğinden büyük bir düşüş yaşayan grup.
bugün itibariyle "dünya günlükleri" adlı üçüncü albümleri yayınlanmış olan grup.
bu aralar sarıp tekrar tekrar dinlediğim, alternatif rock müziği yapan grup. özellikle dünya günlükleri adlı albümleri çok çok güzel olmuş.
/ 2