ab vatandaşlığı

Hepinizin bildiği üzere ülkemiz vatandaşları olarak çoğu ülke tarafından dışlanmış, mimlenmiş, istenmeyen vb. vasıfları içinde barındıran bir durum içindeyiz. Rahatça, kafa nereye biz oraya kafası yaşayabilme durumumuz pek yok. Bazılarımız anadan, babadan, atadan gelen bir takım avantajları vesilesi ile çoğumuzdan daha şanslı durumdalar. Çoğu kişi ben gibi özgürlüğüne düşkün bu oluşumda ve bu sebepten ötürü bir aile olabilmeyi başarabildik.

Şimdi her ülkenin kendine göre bir işleyişi olduğundan kimisi şu kadar yaşa al sana vatandaşlık diyor, kimisi bas parayı al vatandaşlığı, kimisi AGS(avrupa giriş sınavı) ile sizin hayatını dakıkalara sığdırıyor, kimisi evlenmeden olmaz diyor vs.

En kolayı nedir? nasıl yapılır? doğru zaman ne zaman? doğrusu ne? vs. gibi sorular ile aklımızı daha da bir meşgul edecek gibi...

Aramızda bu yollardan geçen varsa şuraları bir yeşillendirirse sevinirim.

Dipnot: kız arkadaşımla(İspanyol) evlenme durumum söz konusu bu aralar. Vatandaşlık, ülke giriş-çıkışları nasıl olur vs bilemiyorum. Hem bana hem de sizlere gayet faydalı bilgiler olacaktır burada.
Keşke Olsada gitsem dedigim durumdur neden diye soranlara körmüsünüz demek istiyorum
avrupa birligi üye ülke vatandaslarinin, kendi ülkelerinin sinirlarini sanki gidecekleri ülke vatandasiymis gibi gecmelerini saglayan mükemmel ötesi hede.

Özellikle son zamanlarda Türkiye'nin dis politikasi nedeniyle sahip olunmasi imkansiza yakindir. Evlilik eskiye gore cok cok zor, zira Türkiye vatandaslarinin sicilleri devlet büyüklerinin(!) yanlis politikalari nedeniyle eskisinden daha kötü.

Ev alip yahut is kurup oturum izni alayim deseniz 5 liraya yaklasan € nedeniyle cok daha zor.

Gidenler kendini kurtarir, kalanlar kuruyla birlikte yanar.
Yıl 2013. 4-5 bitcoin alayım da kenarda dursun. Belki değerlenir. Aynı şeydir.
AB vatandaşlığına geçmek için zamanında şirket açmayı düşünen ben

Ancak bu durumun yakın zamanda engellenmiş olduğunu duyunca üniversite kanalı İle oturum izni alıp onu süresiz oturuma çevirmeye çalışacak olan gene ben

Hayırlısı ilerde değerlenir
zor da olsa, sıkıntılı ve sancılı bir durum da olsa denemeye değer olarak gördüğüm hadise.

not: 1-2 ay içinde evleneceğim umarım her şey yolunda gider. Detaylar oldukça yazar bilgilendirme yaparım.