31 mart yerel seçimleri

31 mart 2019 da gerçekleşecek, türkiyedeki yeni belediye başkanları ve muhtarların belirleneceği seçimdir. ülkenin bu durumunda ne çıkacak çok merak etmekteyim.
iktidar partisinin artık gücünün tek başına hiçbir seçime girecek kadar yüksek olmadığını tescillediği seçim. önce anayasa referandumu, sonra cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri, en son olarak da yerel seçimlerde ittifaka giderek zayıfladığını ilan etmiştir.

ülkemizin geleceği için hayırlı olsun.
24 haziran seçimlerinden sonra tayyip gördü ki mhp ile ittifak kurmasaydı mhp baraj altı kalırdı ve akp tek başına meclis çoğunluğunu ele geçirirdi. seçim belki ilk turda bitmezdi ama 2. turda rte çok çok rahat kazanırdı. bu yerel seçimde mhp ile ortak aday belirleme işine girmezse tayyip mhp belediyelerinin çok büyük çoğunluğu akp'ye geçer. az bir kısmı iyi partiye geçer. sonraki genel seçimle ilgili bugünden tahmin yapmak türk insanı için ahmaklık olur. bizde 1 gün çok şeyi değiştirir. biz hiç ihtimal vermezken cemaat ve akp parçalandı gözlerimizi önünde ilerde neler olur bilinmez.
şişli’deki rekabeti elimde çekirdek, heyecanla takip ettiğim seçim.

Şimdi bir mustafa sarıgül tutturulmuş gidiyor ama ben 4 yıldır Şişli’de ikamet eden biri olarak bu adamla ilgili çok iyi şeyler duymadım. Sattı, yedi, içti, peşkeş çekti gibi söylemler duyuyorum sürekli. hayri inönü’nün efendiliği çok konuşuluyordu. Hatta Sarıgül’ün bazı hatalarını düzelttiği falan söyleniyordu. Ama aday gösterilmedi. Şimdi muammer keskin ismi ön plana çıktı ama takıldığım kahvehanede bile tanındığını zannetmiyorum. Adam hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Nasıl oy vereceğiz onu da bilmiyorum.
belediye başkan seçimi için oy kullanacağımız seçim.

aynı zamanda mardin biletlerinin en ucuz olduğu tarih
yerel seçim olmasına rağmen ülke gündemini oldukça meşgul tutan, yatırımcılar yatırımlarını o tarihe kadar beklettiği, sonucunun neler doğuracağının merakla beklendiği seçimdir. normal bir ülke olsak alt tarafı muhtarlık, belediyecilik seçimi gibi olsa da, ne yazık ki genel seçim kadar önem arzetmekte ve ekonomi, toplumsal bölünme, toplumda ayrışma ve çatışma doğurmakta. seçimin olaysız, adil bir şekilde sonuçlanmasıdır dileğimiz
ankara, istanbul, izmir, adana, antalya gibi büyük şehirleri chp'nin kazandığı seçimdir.
güzel günler göreceğiz düşüncesini kuvvetlendiren günün seçimleridir.
insanların sorgulamaya başladığının göstergesi olan bir seçim oldu. fakat sunu da gördük ki sorgulayanın suçlu olarak nitelendirilmesinin veya sorgulamaya başlayanın vatan haini ilan edilebilmesinin ne kadar olağan ve kolay bir şey olduğunu gösteren bir seçim süreci oldu. zamanın din tüccarlarının dini sorgulayan cehenneme gider düşüncesinin iktidarı sorgulayan hapse gider şeklindeki yorumlanmasını bir kere daha izlemiş olduk.
üstünden 1 hafta geçmesine rağmen belirsizliklerin sürdüğü, tartışmaların, itirazların, yeniden sayımların bitemediği, bazı şahısların belediye başkanlarını tanımadığı, oy farkının kabul görülmediği efsane bir seçimdir.
ayrıca bu seçim sayesinde günlük hayatta bolca mazbata kelimesini de kullanmaya başlamışızdır.