25 haziran 2018 muharrem ince'nin seçim açıklaması

öğlen 12 sularında gerçekleşen bir garip açıklama. garipliği şuradan geliyor: muharrem ince'nin kendisi seçimi recep tayyip erdoğan'ın kazandığını gece 1 sularında biliyor ve ismail küçükkaya'ya "adam kazandı" şeklinde açıklıyor. ismail küçükkaya da bu mesajı kamuoyuyla paylaşıyor. bunu göndermekte hatalı olduğunu söylüyor, evet. lakin sabah 5'e kadar sonuçların kesinleşmesini bekledim diyor bunun üzerine de.

madem durum kesinleşmedi, neden bir gazeteciye bu mesajı gönderirsin?
eğer durum kesinleştiyse bunca insanın uykusuz kalmasına neden sebep oldun?
başka bir durum var da bize açıklamıyorsan da alacağın olsun.
Yenilgiyi olgunlukla kabullendigi seçim konuşmasıdır. Kendini başarılı görmüş, ilerleyen dönemlerde tekrar şansını deneyecegine yeşil ışık yakmıştır.
2018 seçimin tek kazananı olarak partinin başına geçebileceğinin sinyalini verdiği konuşmadır.
yüzde 52 oy oranına ulaşmış bir liderin galibiyetini düzgün bir üslupla kabul etmiş ve ona oy veren insanları rencide edici söylemleri kullanmamış olmasıyla takdir edilen bir konuşma olmuştur.

ayrıca açıklamanın başında, trt'yi salondan çıkardığı konuşmadır.
TRT’yi kovması o kadar mutlu etmiştir ki anlatamam . Kelimeler yetersiz kalır . Hem parasını biz verelim, hem de tek yanlı olsun.

Konuşma kusura bakmayın sıradandı. Oy çalınmıştır illa ki ama %50 üstünü malum zaat da beklemiyordur . Kimse ilk turu beklemiyordu , şaşkınlık içerisinde kalakaldık.

Not : doğuda bir binada 100 kişi yaşayıp oyların hepsinin hdp’ye gitmesi gerekirken yarısını reise atanlar sizin de hmk!!!! Ulan söze gelince özerklik cart, curt ....