#tüm universal başlıkları

En son Amasra 1 kuyusunda 135 milyar metreküplük doğal gaz bulunmasının ilanından sonra akla gelen halk türküsüdür.

--- spoiler ---
ortalık karıştı, düzen bozuldu
Yetiş ya doğal gaz, yetiş ya petrol
--- spoiler ---
1872'de izmir ödemiş'te doğup 17 kasım 1911'de karıncalı dağ'da kolcularla girdiği çatışmada hayatını kaybetmiş efedir. zeybek olan babası ahmet efe'nin zaptiye çavuşu Boşnak Hasan Çavuş tarafından öldürülmesiyle dağa çıkan ve 15 yıl kadar süren efeliği boyunca zalime acımayıp halka destek olan ve halk tarafından da çok sevilip sayılan efe 3 kez osmanlı ile masaya oturup üçünde de bulunduğu yöreye memur, kolcu sokturtmamış, düzeni kendi ve kızanları sağlamıştır. rivayet öyledir ki ölümünden yıllar sonra bile köylüler mezarının yanından geçerken ''destur efem, yaban değiliz'' diyerek izin alırlar.
iran rockının simge kişilerinden. leila şarkısıyla beni alıp çok başka yerlere götürmüştür. seninle tanışmam 30 yaşımı buldu, bu da benim ayıbım olsun.
bazen barış manço'nun bazı şarkılarındaki gibi direkt bi masal dinlerken de bulabilirsiniz kendinizi. mesela eski bir fincan gibi. tam çocuklara dinletilecek tatta bir hikaye.
hayat kısa, okunacak kitap çok mantığıyla hareketle, çok sarmazsa bırakılan kitaplardır. benim en arafta kalıp bıraktığım kitap ise bir ada hikayesi* dörtlemesinin 2. kitabı olan karıncanın su içtiği 'dir. Direne direne 300lü sayfalara kadar da gelmiştim aslında ama bi yerde tamam artık dedim ve bıraktım. belki ilerde tekrar dönerim.
remake toplarına falan girmeden, direkt orjinal bölümlerinin mümkün olduğunca yüksek kaliteyle tv kanallarında yayınlanması gereken yapımlardır. olmazsa olmazım mehmet ali erbil'li çarkıfelek ve kenan ışık'lı kim 500 milyar ister. toplumun şu an bu eğlenceye ve gerçek bilgi yarışmasına ihtiyacı var.