#tüm astudentoflaw entry'leri

yalnızlık ciddi bir meseledir. Bakmayın siz bunun edebiyatını yapan sahte romantiklere. Hiç güzel bir şey değildir özenilecek bir tarafı da yoktur.
Öncelikle yalnızlık seçilinmez arkadaşlar. Yalnızlık sizi seçer. Kimse sizi sevmez toplumdan dışlanırsınız üstelik bu doğuştan böyledir. Evet çocuklar bile birbirine yalnız bırakmak suretiyle şiddet uygulayabilir ve çocukken çok koymaz size bu çünkü aileniz bu boşluğu biraz doldurur. Sonra kendi kararlarınızı alacak yaşa geldiğinizde aile tarafından da yalnız birakilirsiniz. Ve artık ömrün sonuna kadar mutsuz olacağınızı bile bile yaşarsınız. Surekli kendinizle ve duvarla konusursunuz. Saka degil bu. Oyle bir hafta filan degil ha. Omur boyu yillarca surecek olan bir savas. Gercek bir hayatiniz olmaz. Cunku hayatinizda gercek bir insan olmaz. Ve hayallerde yasamaya mecbur birakilirsiniz. Evet yalniz insanlar hayallerinde yasarlar. Yine omur boyu surecek olan bir sahtelikte yasamak.
Bunlar arada ihtiyaçlarini karsilamak icin disari ciktiklarinda herkese her seye lanet okuyup inlerine geri donerler hemen. Cunku herkes cok mutludur. Ama o mutluluk nedir bilmemistir. Ve sonunda delirir ya da intihar eder.
Allah insana akıl bahşetmiştir. Aklı olan kimse de yalnızlığı seçemez. Bu yuzden boyle gulunc ifadelerden kacinmak gerekir.(tabi ki aklı olduğunu iddia edenler için söylüyorum).
Neyse işte böyle. Birde yalnızlık tarafından seçilmiş olup bir ömür mutsuz olacak kişilere selam olsun. Boşuna çabalamayın onlar sizi kabul etmeyecekler. Kendilerine çok güzel dünya kurmuşlar. Asla onlardan olamayacaksiniz. Bir kosede sessizce yasayin. Unutmadan bir de hayallerinizde bari mutlu olun. En azından bunu yapın kendinize.
belarusa yolunuz düşerse uğramanız gereken ucuz ve kaliteli yiyecekler sunan restorandır. fiyat performans oranı puzata kadar yüksektir.
Not: oğlum bu mevsimde gelmeyin lan. 22 yıllık ankaralıyım böyle soğuk görmedim.
İzmir Meryem Ana kilisesinde hem yüksekten hem ormana hem de denize karşı olmak üzere kombo gerçekleştirebilirsiniz.
Ukraynanın yöresel lezzetlerini tatmak istiyorsanız ve çokta paranız yoksa uğramanız gereken beğenilesi restoran zincirinin adıdır.
Kendisi cumhuriyetin ilk üniversitesidir. Oturmuş ve köklü eğitim anlayışıyla kalitesini hala kaybetmemiştir. Ancak bu günümüzde ülkemizin en kötü yönetilen üniversitesi olduğu gerçeğini saklayamamaktadır. En fazla ödenek alan ikinci devlet üniversitesi olmasına rağmen ticarethane gibi yönetilmektedir. Yemeklere ve yurtlara art arda gelen zamlarla özel üniversitelere kafa tutmuştur. Diğer üniversite öğrencilerin 1.5 liraya yedikleri yemeği bu üniversitenin öğrencileri 3 liraya yemektedirler. Üstelik yemekler gerçekten çok kötüdür. Öyleki dtcf ve cebeci kampüsündeki yemekhanelerde kurtçuklar çıkmıştır. Evet bildiğimiz kurtçuklar. Yurt konusuna hiç değinmeyim hem özel yurtlar kadar pahalı hem de yemek hizmeti bulunmamaktadır. Üstelik dtcf, ilef ve mülkiyeden alanında onlarca uzman hoca azledilmiştir. Ankara üniversitesi bu hâle düşmemeliydi.
Bisikletiyle seyehat yapacaklar için uzak durulması gereken otobüs firmasıdır. Bisikleti olmayanlar da uzak durmalılar çünkü şöförlerinden muavinlerine müşteri temsilcisinden üst düzey yetkilisine kadar sorunlarınızla ilgilenmezler ve hoş davranmazlar.
selamdır evet bildiğimiz selam. ki çok zor değildir.
karadağ'da mecbur kaldık ve kotorda geceyi dışarda geçirdik. Haliyle hava çok soğuktu. Saatler ilerledi ilerledi. En son hava aydınlanmaya yakın kaleye çıkalım dedik arkadaşla. Çıktık filan manzara çok güzeldi tabiki. Bu arada güneşte doğdu. Biz de artık yavaş yavaş inelim dedik. İnerken insanlar sabah sporu olarak kaleye çıkıyorlarmış. İstisnasız herkes bize selam verdi ve günaydın dedi. Bu bizi nedense çok mutlu etti. Artık öyle alıştık ki önce ben atılmaya başladım selam vermede. Gecenin tüm soğukluğu sıcak bir gülümseme ve tatlı bir selamla buhar olup uçmuştu. Neyse efenim işte böyle.
Karadağ ya da montenegro her neysen seviliyorsun ve tekrar geleceğim.
Dipnot: Bizde turistlere selam verelim öcü gibi bakmayalım ki bizi iyi ansınlar