zeytinli rock festivali

bu sene de 23-27 ağustos tarihlerinde akçay/zeytinli/dalyan sahilinde düzenlenecek olan rock festivali.
güzel şehrimin tüm düzenini bozan festivaldir.gelenler de genelde memnun değildir.çeşitli sorunlara rağmen sanatçı kadrosu fena değildir.
Katılımcılara Edremit, Akçay ve Zeytinli halkının aşırı derecede rahatsız oldukları için cidden kötü gözlerle baktığı festivaldir. Hatta bir ara yerli halkın imza toplayarak bu sene için festivalin yapılmaması gibi bir şey duymuştum. Haksız da sayılmazlar çünkü kimi arkadaşlar işin bokunu çıkartıyorlar. Misal sokaklara kusanı mı ararsın, şahsi mülklerin bahçelerine girerek işeyip sıçanları mı ararsın, olur olmadık yerde sevişip ilişkiye girenleri mi ararsın neler neler. Ve bunlar gibi benzeri diğer şeyler. Konser alanı haricinde gezerken kendi mahallenizde sokağınızda yapabileceğiniz şekilde davranıp empati yaparsanız bu gibi sorunların ortada kalmayacağını bilmek işten bile değil.

son olarak:

hectooooooooooooooor !
Popüler olana asla kayılmayacağın festival
Sanatçı kadrosu çok iyi olmasına rağmen ortamın rezaletini tahmin ederek hiç yolumun düşmeyeceği yer
son zamanlarda rock müzikle alakası olmayan sanatçıların sırf popüler diye sahnete çıkartıldığını düşündüğüm ve kitlenin ergenler tarafında ambele edildiği festivalimsi etkinlik
Her geçen sene gelen kitlenin daha da kötüye gitmesinin yanı sıra. kafa dengi arkadaş çevrenle gittiğinde fazlasıyla eğlenebileceğin bir festival.
Umut kuzey in her sen ayni lineup la zrf yapmasindan artik gina gelmisti ki bu sene yelpazesini genisleterek ise farkli bi boyut kazandirdi. cukurova rock, kusadasi genclik(bu sene 2.si yapildi), samsun genclik,milyon fest erdemli ve milyon fest ankarayi organize ederek biz yerli festivalcileri mutlu etti.Zrf icin yine ayni terane ama farkli festivallerle cok sukur yeni ve ozlenen bazi sesleri duyabildik.
Ayrica umut kuzeyin bu atilimindan etkilenen bazi organizatorlerde pastaya bi mum dikerek ulkenin cesitli bolgelerinde ufak capli rock veya daha genel olarak muzik gunleri gibi karma etkinlikler duzenlediler.Cok amator kalmis olanlari da vardi iyi duzenlenmisleri de.Ama sonuc olarak ulkenin bu tarz genclik etkinliklerine olan ihtiyacini bi nebze giderdi.Bunlardan bazilari trakya fest, bodrum fest, nart muzik, cappadox, kemer rock fest, rockdays gibi festivallerdi.Bunlar aklima gelen ve bazilarina da katildigim festivallerdir efendim.Hakkinda gorus almak isteyen olursa yesillendirebilir.Saygilar..
İçinde artık neredeyse hiç rock müzik bulunmayan gençlik festivali. bu Festivali yapanlar zaten işi çözmüş. Kim sahne alırsa alsın insanların festivale gelmeye devam edeceğini biliyorlar o yüzden Her sene istisnasız aynı gruplar yer alır. Açılışa koyarsın Emre aydın, araya bi hayko cepkin , cem adrian yerleştir bide pentagram çıkar kapanışı yapar festival biter. Çoğu kez de Ülkede doğru düzgün festival yapılamadığından alternatifi olmadığı için mecburi gidilir.
bu yaz yapılanı zeytinli çöp festivaliydi deyimi yerindeyse. çevreye duyarlı hiç bir insanın gitmemesi gerekiyor. denize dökülen çöpler için hiç bir önlem alınmıyor ve oradaki sanatçılar da çok güzel bir festival yaptıklarını düşünüyor.

türkiye'de genel olarak organizasyon işlerinde daha çok yol gitmemiz gerekiyor. zeytinli konum olarak da ulaşması çok zor bir yer.
Müzik için giden kitle değilde , "abi karı kız düşüreyim, alkol alayım, insanları taciz edeyim" diye giden kitle çok , her yıl aynı sanatçıları dinlemekten içimiz sıkıldı, ve her yıl tuvalet ve banyo krizleri yaşanıyor ve 2016 yılında yaklaşık 8 saat giriş için sıra beklemiştik, yemekler pahallı