varuna gezgin

/ 11
internette karşınıza cafe del mundo olarak çıkar. kendisiyle alsancak dolaylarında tesadüfen karşılaştığım muazzam oluşum. bulunduğu bina dışarıdan herhangi bir pub veya bistroymuş gibi gözüksede içine girdiğinizde açık bahçesiyle, dekorlarıyla, barıyla sizi büyüleyen efsane mekan.

her bayisinde büyük yer ayrılmış "life is backpacing" yazısını kendilerine motto edinmişler.

menüsünde bavyera olarak geçen 1 litre tuborg fıçının 14 lira olmasının şahaneliğinden bahsetmiyorum bile.

[url http="http://www.varunagezgin.com/" title="Cafe Del Mundo"]

edit: imla.
Taksimde şişhane metro durağına yakın olan şubeside muhteşem, eskişehir'de ise üniversite caddesinde ilk şubesi mevcut.
Çalışanları da bir o kadar şeker olan izmir'de iki şubesi bulunan şahane konseptli cafe. Sahibi ve çalışanlarının bazıları gerçek gezginler.
ortamına bayıldığım mekandı. ta ki arkamda anılar bırakana kadar. siz siz olun sevdiceğiniz de sevdiğiniz bir mekana gitmeyin. olan kötü bir şeyin sonunda aklınızda sevdiceğiniz değil de o mekan kalıyor. 10 sene sonra kim takar ayşe'yi merve'yi. acı kalıyor ama acı.

entry'nin şarkısı
https://youtu.be/CUkzh0F-pg0
her pazar gecesi quiz night yapıldığı güzel insanların bulunduğu alkollü mekan
ülkenin nadide mekanlarından biridir. değerini diğer kafelere gidince anlıyorsunuz.
Eskişehir şubesi pek bir sıcaktır. Pazartesi pasaport günü olup pasaportunuz ile gittiğinizde ilk içkinizi bedava alabiliyorsunuz. (Ben öğrenciyken öyleydi en azından) Pazar günleri de Quiz Night etkinliğiyle bilimum hediye dağıtmış ve müdavim kadrosu oluşturmuştur.
mottoları seyahat temasında olsa da, pek alakaları olmayan cafe. traveler, backpacking gibi kelimeleri bol kullanıp fiyatta ve hizmette geçirirler. parası olup dünyayı gezmiş bir insanın ' lan ben bunu niye kullanmıyorum ' diyerek açtığı işletme.
Eskişehir'de doğmuş büyümüş, sınırları aşmış bir mekandır. Kaliteli insanları bulundurur bünyesinde, samimiyet kokar.
açıkça söylemek gerekirse o kadar da ayılıp bayılmadığım işletme. İzmir de diğer işletmelere göre içkilere hem daha fazla fiyat koyuyorlar hem de bir bir patlamış mısır olsun ne bileyim bir çerez olsun bir turşu olsun vermiyorlar ayıptır yahu.İkram biz de kültürdür be. Konsept fikri dışında pek elle tutulur bir şeyleri yok yani. Onun yerine Sardunya Bar' a gidin daha iyi vakit geçirirsiniz.
/ 11