varuna gezgin

internette karşınıza cafe del mundo olarak çıkar. kendisiyle alsancak dolaylarında tesadüfen karşılaştığım muazzam oluşum. bulunduğu bina dışarıdan herhangi bir pub veya bistroymuş gibi gözüksede içine girdiğinizde açık bahçesiyle, dekorlarıyla, barıyla sizi büyüleyen efsane mekan.

her bayisinde büyük yer ayrılmış "life is backpacing" yazısını kendilerine motto edinmişler.

menüsünde bavyera olarak geçen 1 litre tuborg fıçının 14 lira olmasının şahaneliğinden bahsetmiyorum bile.

[url http="http://www.varunagezgin.com/" title="Cafe Del Mundo"]

edit: imla.
mottoları seyahat temasında olsa da, pek alakaları olmayan cafe. traveler, backpacking gibi kelimeleri bol kullanıp fiyatta ve hizmette geçirirler. parası olup dünyayı gezmiş bir insanın ' lan ben bunu niye kullanmıyorum ' diyerek açtığı işletme.
bir türlü samimi bulamadığım ısınamadığım mekandır. alavara bile tuncelideki çocuklara sponsor olurken bunların " bize ne faydası olacak onlar çocuk gezgin değil" diyor olmaları çok acı.
gezginden çok ortamcıların mekanıdır. gezgin adam fakir adamdır, bir coronaya dünya para gömemez. en fazla eşe dosta kitleyeceği kesinse gider bu mekana.

dedi dolabında chivas olmeca absolut ve tekirdağ bulunan adam.
Mekan bizim gibi gezginlere göre biraz kasma degilmi yada banami oyle geliyor
kol gibi fiyatlarıyla, parasız da gezilir ama yiyilip içilmez mottosuna uyan mekan zinciri.
gerçek gezginlerin asla gidemediği yer.
asla o kadar para vermezler çünkü.
Eskişehir'de doğmuş büyümüş, sınırları aşmış bir mekandır. Kaliteli insanları bulundurur bünyesinde, samimiyet kokar.
şubelerinde duvarlarda raflarda çok farklı objeleri görebileceğiniz yer.
açıkça söylemek gerekirse o kadar da ayılıp bayılmadığım işletme. İzmir de diğer işletmelere göre içkilere hem daha fazla fiyat koyuyorlar hem de bir bir patlamış mısır olsun ne bileyim bir çerez olsun bir turşu olsun vermiyorlar ayıptır yahu.İkram biz de kültürdür be. Konsept fikri dışında pek elle tutulur bir şeyleri yok yani. Onun yerine Sardunya Bar' a gidin daha iyi vakit geçirirsiniz.
Çalışanları da bir o kadar şeker olan izmir'de iki şubesi bulunan şahane konseptli cafe. Sahibi ve çalışanlarının bazıları gerçek gezginler.