uykusuzluk

Yaklaşık 4 saat yatakta malak gibi bi sağa bi sola dönerek sabahı 9 yapmama yol açan durum. Direnmekten vazgeçip güne uykusuz başladım. Öğle saatleri uyumak isteyecek bünye ama o zaman başını alır anca:D
00:00-04:00 arası gece uykusundan ibaret üniversite hayatım
vizeler, ödevler, etkinlikler, projeler dendiği zaman kapımı çalan arkadaş. bir de dertten gelen bir uykusuzluk var ki düşman başına. baş ağrısı olmadan asla gelmez oturmaya.
gün içerisindeki tüm dikkat ve konsantrenizi olumsuz etkileyecek, hızlı kilo alış verişine sebep olabilecek, baş ve göz ağrısının temel kaynağı uyumama problemi.
ileri seviyesinde (bkz: insomnia) durumu gerçekleşebilir. bir süre sonra uykusuzluk rahatsız edici kıvama gelir, beyin ara sıra standby moda geçer, gözler açıktır, hareket ediyor veya araç kullanıyorsunuzdur ancak algılar kapalıdır. daha sonra uyumaya çalıştığınızda da uyuyamaz duruma gelirsiniz. bu durum ise bahsettiğim insomnia'ya dönüşür.
Şu an içinde bulunduğum hal. 1 buçuk saattir yatakta uykuya dalmaya çalışıyorum ama yok olmuyor. En sonunda telefonu açtım sözlüğe girdim bir şeyler yazıyorum. Genelde iyi geliyor unutamadığımda yazmak. Umarım yazmış olmanın hafifletici etkisiyle telefonu kapattıktan sonra uykuya dalabilirim bu defa. Çünkü uyuyamamak cidden sinirleri geren bir durum. Zihnimden tonla düşünce geçiyor ve çoğu aşırı lüzumsuz düşünce. Yine zihnim bir iç savaş halinde ve aykırı bir galeyanda...
Uykusuzluğun tanımını yapamam ama yaşamanız için tüyo vereyim. Gezginfestte gönüllü olun. Ama gerçekten gönüllü..
(bkz: gezginfest)