unutulmaz otostop anıları

tek bir cümle söylüyorum: kamyoncu ağabeyin osuruğunun gürültüsü ile uyandım ve camlar açılmıyordu

(bkz: 1 cümlelik korku hikayeleri)
sahile gitmek için bir kamyonete bindiğimizde adam bizden ücret talep etmişti. bu anıyı hiç bir zaman unutamam. tabii ki hemen kamyonetten üç arkadaş inmiştik ya da indirilmiştik burasını tam olarak hatırlamıyorum.
Üniversitedeki tarih hocamıza denk gelmiştik bir gün Kırklareli'den Edirne'ye giderken. Adam derste olduğundan oldukça faklı çıkmıştı o 1 saat yol boyunca yaptığı konuşmalar şok etmişti hepimizi. Küfürbaz haydo halt etmiş yanında o kadar söyleyeyim. Derse giren kızlar hakkında söyledikleri, ben onu götürürüm ama evliyim işte gibi konuşmalar. Bizi nasyonal sosyalizm'in tek çare olduğuna inandırmaya çalışması da cabasıydı. Neyse ki ciğer ısmarlamıştı Edirne'de.
mekan adana otoyolu doğu kavşağının az ötesi gerek yorgunluktan gerek sıkılmıştan yüzüm yol istikametinde sağ baş parmak havada ilerlerken üzerinde abartısız diyorum 40 tane projektör olan bir dayı tırıyla alabildiğine yavaşlayarak kornalar çalarak kur yapmaya başladı arkadan gelen şşt yavrum tadındaki kornalara dönüp bakmam şöför amcanın beni görmesi ve direksiyonu gavur dövercesine yumruklaması ve benim betimin benzimin atması toplamda 3 saniye arkadaşımın durumun şokunu atlattıktan sonra allahını seviyorsan saçlarını topla siktiricen bizi burda korku esanslı cümlesinden sonra yol kenarına yatıp ölü taklidi yaptık böyle bir anım işte