topuklu ayakkabıyla yürüyemeyen kadınlar

var olduğunu gözlemlediğim insanlar kümesidir. hele ki platform topluklu ile yürüyenler (pardon yürüyemeyenler) var ki onlara yorum dahi yapamıyorum.

nasıl desem bir çeşit emme basma tulumba gibi yürümeye çalışan kadınlar kendileri. hani karda/buzda yürürken kıç üstü düşmemek için öne doğru meyledersin ya kendini, bu arkadaşlar topuklu giydiklerinde daima surette bu şekilde öne doğru eğilerek yürüyorlar.

kısa boylu olursun canımsındır, kimseyi boyu kısa diye yargılamıyoruz. giy babetini düz taban ayakkabını, kendini de yorma bizi de.
kısa boyu ve özellikle kısa bacak boyunu yüksek göstermek için yapılmaya çalışılan eylemin, ek sonuç olarak hareket kabiliyetinin komik bir şekilde azalmasına sebebiyet verildiği durumdur. yani, kendinizi daha iyi hissetmek için giyiyorsanız evde biraz pratik yapın bence. ya da yapmayın, ben çok gülüyorum.
erkekler arasında "zürafa yürüyüşü" olarak tabir edilir
Çok eğlenceliler... nasıl bacak boyunu uzun göstermek için fırfırlı mini etek giyip sonra sanki uzayacak gibi bir sağ bir sola bir aşağıya çekiştiren Kişiler varsa bu arkadaşlarda aynıdır. İzlemesi çok komiktir Bir düşe kalka yürüyüşleri var sanırsın kendisinden uzun at görmüş zürafa gibi .

Ayrıca sebepsizce özgüven patlaması yaşanılır taa ki ilk sendelemeler başlayıncaya kadar .( o da çok kısa sürede gerçekleşir)
Bazıları eğitimli onlar takdir edilmeli günde 1 saat uğraşanlar var düzgün yürümek için.
Topuklu ayakkabının icadı kadına yapılan en büyük ayıplardandır.
toplumun ona dayattığı güzellik algısını henüz reddedememiş ve bununla başa çıkacak yetiye sahip olmayan kadınlardır. zaman zaman"topuklu ayakkabı ile yürüyebilme"nin çok elzem bir nokta olduğunu düşünen kimseler tarafından komik duruma düşmektedirler. evet, bazen gerçekten komik bir görüntüye sebebiyet verdiği doğrudur. bkz: topuklu ile yürüyememe fakat buna gülmenin yanında duruma doğru eleştiriyi de eksik etmememiz gerektiğini düşünüyorum.
-evet, bu kadınlar kısa boylu olabilir ve siz bu durumu yargılamıyor olabilirsiniz ama bu kadınlar çocukluklarından itibaren toplumda uzun boylu insanların daha gösterişli,üstün vb. olduğunu öğrenerek büyümüştür.
-evet, bu kadınlar kendilerini daha iyi hissetmek için topuklu ayakkabı giyebilmekteler. (bkz: toplum baskısı) çünkü medya ve özellikle reklam şirketleri tarafından bize servis edilen güzel ve ihtişamlı kadın uzun boyludur, değilse bile ayağında seksi topuklu ayakkabılar vardır, hatta yetmezmiş gibi halihazırda uzun boylu olan mankenler podyumda topuklular ile yürümektedirler.
-evet, bu kadınlar özgüven patlaması yaşayabilmekteler çünkü topuklu ayakkabıyı giyiverince bir anda o olamadıkları insana dönüştüklerini sanırlar. yıllarca sahip olamadıkları özgüvene o anda sahip olduklarını sanmaları "sebepsiz" değildir.
demem o ki; evet gerçekten komik gözüküyor kişi yürüyemeyince. ama bu kadınlar ayakları su toplamasına rağmen bu ayakkabıları niye giyiyor? bir düşünmek lazım.
düz tabanlı ayakaların rahatlığına alışmış olabilir, pek çok denemede ayakları burkulmuş olabilir. Bu tarz kadınlar evlilik sürecinde gelinliğin altına ve abiye kıyafetler dışlında topuklu ayakkabı giymeyi bir lüks olarak kendilerinde görürler. Olur 'da yolda yürürken bu topuk kırılırsa evde kendiniz de rahatlıkla topuk tamiri yapabilirsiniz.
Uzun boyluyum kırk yılda bir giyiyorum fakat bu gerçekten bir beceridir. Her kadın ya da her erkek yapamaz. Yürüyebilenleri tebrik ediyorum. Fakat ilginçtir topuklu ayakkabıyla dans edebiliyorken yürüyememem nedendir hiç anlayamadım bir türlü. Ya da içinde rahat edemediğim için mi yürüyemediğimi düşünüyorum psikolojikman orasını da bilemiyorum. Fakat “topuklu ayakkabıyı icat edenin ben...” diye sövmüyor değilim arada. Ayrıca topuklu ayakkabıyı ilk giyenlerde erkeklerdir. Hep onların egoları yüzünden ortaya çıkmıştır. İlla zenginliklerini gösterecek üstünlük taslayacaklar ya.
160 boyum olmasına rağmen asla beceremediğim eylemdir. Ben zaten 7/24 hayatında topuklu ayakkabı giyen kadınların kutsanması tarafında oy kullanıyorum
Sarhoşluk, yorgunluk, alışmamışlık gibi sebeplerin yol açtığı durumdur.