tokyo

/ 2
35 milyonu geçmiş nüfusu ile Japonya’nın başkentidir. Son dönemlerde ise la Casa de papel dizinden dolayı “Tokyo” rolündeki oyuncuyu akla getirir oldu. Şahsen benim için artık böyle.. Tokyo, la Casa de papel dizisinin baş rol oyuncudur. (bkz: la casa de papel)
Her hafta başka birine aşık olsamda sanırım Tokyo ya 1 2 ay bağlı kalabilirdim halbuki
lacasa de papel dizisinin aşık olunan ama saçma hareketleriyle bazen sinir bozan oyuncusunun takma adıdır
shibuya, shinjuku, akihabara, harajuku gibi birçok sıradışı bölgeyi bünyesinde barındıran, insanların uzay çağını yaşadığı ülkenin başkenti.
istanbul’dan en az 1 aktarma ile oldukça uzun bir süre uçuş yaparak varabileceğiniz japonya’nın başkenti.
Sabah 09:00’da güzelmiş dediler geldik. Gidilesi ve o kalabalığın içinde yalnız hissedilesidir.
Bana göre dünyanın en güzel şehridir .

Doğa desen doğa, kültür desen kültür, teknoloji desen teknoloji. Hayatımda bu kadar iyi harmanlanmış bir şehir görmedim.
dünyanın en kozmopolit şehirlerindendir. bir hafta öncesine kadar vizesiz gidebiliyordunuz. japonya hükümetinin türk vatandaşlarına vize zorunluluğu getirmesiyle gitmenin zorlaştığı dünya başkentleri arasında ismini yazdırmıştır.
deprem riski haricinde dünya'nın en risksiz şehri seçilmiş kendisi. bu kadar kalabalıkta bunu hissettirmek büyük başarı. görmek istediğim şehirlerin başını çekiyor aynı zamanda.
yıllardır hayalini kurduğum, gitmeyi en çok istediğim şehir. pandemiden önce bilet fiyatlarının pahalılığı nedeni ile ertelemek zorunda kalmıştım bu hayali. pandemi geldi, iyice imkansızlaştı artık. hem ekonomik durumlar, hem de ülkelerin vize politikalarındaki kısıtlamalar iyice umudumuzu azalttı. yine de bir gün gidip gezeceğim bu güzel şehri. inanıyorum. bit artık corona, bıktırdın ulan!
/ 2