tek gezmek

Eğer doğa gezisi tarzı ise Bu öyle bir eylemdir ki ne olduğu asla çözülemez . Kısıtlayıcılar yoktur bağımlılık veyahut sorumluluk hissedilmez ama hissetmek istenilince asıl dert o zaman başlar . İlk başta kulağa iyi gelir “TEK’im freeyim özgürüm “ gibi gibi... ancak gece olur çadırda öfkelenmeler boy gösterir kitap biter internet biter şarkılar biter ve boom ne yapacağını bilmeyen ördek gibi geçer geceler.
Kendim adıma söylemem gerekirse okul zamanında en büyük bahanem olmuştur : Tek yapamam olmaz gece ölürüm kurda ayıya yem olurum gibi söylemler bitmez . Daha sonra birini ayartır ve gitmeye kalktığımda ise şu cümleyle “bro sana emanetim” otururum kıçımın üstüne . Kendi sorumluluğum yetmiyor gibi birde başkasının Çanına Mı bakacağım der ve oturur içten içe tek gitme planlarını tekrar yapar ama gitmem.

Şehir içi daha kolay olmakta en azından kalabalık kendini güvende hissetmeni sağlar kafanı dağıtmaya yardımcı olur ve geceleri olur olmadık yerde powerbank bitmesine karşın sıkıntı edilmez .

Velhasıl kelam doğa vs insan olunca doğa da tek kalmak tabiri caizse yemiyor . 1 aydır salda ya gidilecek diye avutur durur insan kendini
dünyanın en güzel şeyidir tek gezmek. kimse sana karışmak, istediğin gibi istediğin yeri keşfedebilirsin. yolculuk sırasında yeni arkadaşlar edinirsin ve ufkun genişler. tavsiye edilesi şeydir tek gezmek.
Sınırlarını bilmek istiyorsan atacağın en büyük adım olur
Özgürlük verir. Yolda onlarca insan tanımanızı sağlar. Kendinizi tanımanıza, daha güçlü olmanıza yardım eder. Ancak yine de çift olarak tek gibi düşünüp gezebilmek daha büyük marifettir. Başarılırsa mükemmel bi' mutluluk verir.
Yanında ki problem çıkaran birisi değilse, gerek olmayan eylemdir. Lakin başımıza çokca gelmekle birlikte bir takım problemler yaşayıp aramızın açıldığı olmuştur. Yine de tek çıkmak bazen can sıkıntısı yaratabilir.
Yeni başladım o yüzden şimdilik tekim ama başkasıyla da deneyeceğim
ilk kez denendiğinde kafada soru işaretleri oluşturabilen, ancak bir kez yaptıktan sonra hep yapma isteği oluşturan eylem. insan ancak tek başına çıktığında anın ve etrafındaki güzelliklerin tadını çıkarıp kendini tamamen özgür hissedebiliyor.
birine bağlı kalmak istemeyen gezginlerin tercih ettiği gezme yöntemi
doğa gezisi olduğunda huzur verici, muhteşem olsa da, şehir içinde pek huzur aramadığımdan sıkıcı olabilecek bir aktivite.
@tekbasinadaolur instagram hesabi incelenmeli bence cok da guzel olur super bir arkadas ve doga da tek basinada ne kadar basarili olunabilir cok buyuk örneği kendisi
istediğin zaman istediğin yere gitme, istediğin şeyi yapma/yapmama özgürlüğünü verir. belki nadiren sıkılınabilir. ama nadiren.