sözlükte yazma sebepleri

cevaplanabilir entry
boş zamanımın çoğunu sözlükte geçirmemin ana sebeplerinden biri bilgi almak ve edindiğim bilgiyi paylaşmak. çok güzel ve samimi bir sözlük olduğu için burada olmayı ve yazmayı çok seviyorum.
Bildiklerini paylaşmak, gördüklerini unutulmaz kılmak. Örneğin gezip gördüğün bir yeri bugün sözlüğe yazıp, 3-5 yıl sonra görüp vay be! diyebilmek gibi sebeplerdir.

Ayrıca bu durumun gelecekte gezip gördüğün yerleri ziyaret edeceklere önemli ön bilgiler sağlayacak olması da bir artı sebep olabilir.
gezginlere yardımcı olmak, edindikleri bilgileri de başkalarıyla paylaşmaları içindir. biliyoruz ki mutluluk paylaştıkça çoğalır.
Çünkü depresyondayım ve canım sıkılıyor. Yazmak iyi geliyor. Sözlük o sebeple bana bir alternatif oldu. ayrıca bir okuyucu gözüyle buradaki yazıları okumak keyifli oluyor. Neden bende yazmayayım ki diye düşündüm bu sebepten.
Dönem dönem aşırı işsiz kaldığım zamanları faydalı değerlendirmek adına buradayım.
Diğer mecralara göre daha kalıcı. İki yorum atarsın Facebooka, instaya. 3 gün sonra çöplüğe gider. Sözlükte gitmez. Daha kolay bilgiye, yoruma ulaşılır.
seyahat, kamp ve güncel konularla ilgili bilgi edinmek varsa bilgilerimi paylaşmak için sözlükte yazıyorum ve bundan oldukça büyük keyif alıyorum. sadece bunlarla da sınırlı değil; gezgin sözlüğü özel kılan samimiyeti ve teşvik ediciliği. sözlük sayesinde çoook güzel insanlar tanımış olmanın yanı sıra bir de bir yurtiçi ve -hayatımda ilk defa- bir yurtdışı seyahati yaptım. şimdi de festivale hazırlanıyorum; hayatımda ilk defa bir festivale katılacağım ve kamp yapacağım. gelin, gelin, sözlük çok güzel şeyler deneyimletiyor insana. koccaman sımayli.
sanırım en büyük neden kafa boşaltmak. deneyimleri paylaşmak daha sonra geliyor benim için.
herhangi bir konuda gerek öznel, gerekse nesnel olarak çeşitli şeyler yazıp okuyabiliyorsunuz. bu durum benim çok hoşuma gidiyor, o yüzden burada olduğum için çok mutluyum.
insanın bilgisayar başına geçip de sözlüğe yazmaya başladıktan sonra insanın kendini durdurmasının çok zor olmasından kaynaklanır. eller tuşlara değmeye başladıysa bilgisayarı kapat tuşuna tıklayana kadar durmak pek mümkün olmuyor.