şampiyonlar ligi finali'nin istanbul'dan alınması

tam hali 2021 uefa şampiyonlar ligi finali'nin istanbul'dan alınması olandır. normalde 29 mayıs günü atatürk olimpiyat stadı'nda oynanacak olan final maçı ingiliz yetkililerin başvurusu sonrası büyük ihtimalle ingiltere'de bir stada alınacak. bence iyi de olacak.
normalde 2020 finali istanbul'da olacaktı, onu bi zaten aldılar. şu an ülkedeki vaka sayıları daha doğrusu yönetimin tutarsız hareket ve belirsiz hamleleri yüzünden bu sene de alacaklar. 2023'tü hedef işte, win win durumu olur iki taraf için de.
aslında türkiye'de her sıkıntının sadece türkler için olduğunu, mekanların, sokakların, caddelerin sadece yabancılara kaldığını anlatsalar hiç iptal falan olmaz organizasyon...
İki ingiliz takımının oynayacağı finalin -zaten olağandışı şartlar içinde olduğumuz için- ingiltere'ye alınması bana gayet normal geliyor. Burada olsa seyircisiz olacak, tatsız tuzsuz gereksiz bir iş. Seneye oynanacak stadyum da belli olduğu için dersin ki kardeşim ben bu iş için bu kadar masraf yaptım verin parasını 2023 finalini de verin olsun bitsin.
kesinleşmiştir. geçmiş olsun. ayrıca f1 istanbul granprix de iptal edildi. bir günde dünya çapında iki organizasyona elveda dedik.

(bkz: istanbul granprix 2021'in iptal olması)
2023 final sözünü aldık sanırım. 2005 finalinde ufaktım, 2020 finaline kesin giderim diyordum bu sefer de pandemi patladı. bu sene üzüldüm seyircisiz olacak diye. 2023'te artık normal bir dünyada gidip keyifle futbolun en önemli 2. organizasyonunun finalini izlemek nasip olur umarım bu sefer....