pkk

/ 3
Son dönemdeki Kürtçü örgütler içerisindeki en önemlisi olan ve temelleri 1974 yılında Ankara’da atılan Demokrat Yurtsever Yüksek Öğretim Birliği adı altında başlayan ve daha sonra Kürdistan İşçi Partisi yani PKK adını alan örgüttür.

PKK terör örgütü, ilk kurulduğu yıllarda Türkiye’nin doğu ve güneydoğu bölgelerinde yaşayan vatandaşlarımızın Türk ırkından ayrı bir ırk olduğunu, Türk Devleti tarafından sömürüldüğünü, dil ve kültürünün asimile edildiğini iddia ederek, Türkiye’nin doğu ve güneydoğu Anadolu bölgelerini içine alacak şekilde Suriye-İran ve Irak toprakları üzerinde bağımsız birleşik demokratik Kürdistan devleti kurmayı hedeflemektedir.

1974 yılında Ankara Yüksek Öğrenim Derneği (AYÖD) içerisinde yer alan terörist başı ve arkadaşları Kesire Yıldırım, Musa Erdoğan, Ali Haydar Kaytan, Haki Karaer, Cemil Bayık, Ali Özer, Kemal Pir ve Mustafa Dere tarafından Ankara’nın Tuzluçayır semtinde yapılan bir toplantıda temelleri atılan PKK, kendini Marksist-Leninist bir örgüt olarak tanımlamaktadır.
Yıllarca dağ bayır şehir farketmeden mücadele ettiğimiz hain örgüt.
# Sürekli kendini aklama yolu seçer;isim değiştirir,flama değiştirir,güya amaç değiştirir.
# sözde özgürlükçüdür, ama okula giden çocukları vurur, okuldaki öğretmeni vurur, seçimde oy pusulası dağıtır, kendine göre sözde vergi keser, sözde mahkemesinde kendi kendine yargılama yapar,insanları katleder.
# kukladır. Kullandığı silahlar, eğitim verdiği ülkeler, sivil işbirlikçilerinin barındığı ülkeler, eylem yapma zamanları, eylem yaptığı hedefler hepsi ispattır. Türklerin değil Kürtlerin en büyük düşmanıdır. Önlerini kesen, haklarını gasbedendir.
# illegal işlerin ortağıdır; esrar eroin kaçakçılık vs birçok konuda maşa olma görevini harfiyen icra eder.
# zora gelince topuklar. Bir çatışma esnasında g.tü zora geldi mi topuklar. Yaralılarını öldürür, köylüleri kendine canlı kalkan yapar ama o sözde özgürlük fedaisi kahramandır.

Biz ülke olarak; basın, akademisyenler, siyasiler ve birçok otorite, dünyaya PKK terör örgütünü anlatamadık. Bugün Daeş el kaide ne ise, PKK da odur. Sadece PKK Türkiye karşıtı olduğu için umursanmamaktadır. Yoksa temel siyasi felsefesi hariç örgüt yapısı, eylem tarzları genel olarak benzerdir. Yani benzer terör örgütleridir. Suriye'de daeş varlığına karşı Uluslararası koalisyon kurulmuş ve mücadele ediyorken, PKK ile bırakın mücadeleyi, örgüte verilen destekler hiçbir zaman kesilmemiştir bile.

Ayrıca 30 yıllık örgütle mücadelede çözüm süreci olarak adlandırılan sürecin en başarısız dönem olduğu kanaatindeyim. Hiçkimse savaş istemez ama barışın yolu örgüt faaliyetlerine göz yummak değildir.
Ayrıca devlet durup dururken kimseye birşey yapmıyor, örgütün terör eylemleri üzerine tek yasal otorite olarak teröristleri etkisiz hale getiriyor.
işçi sınıfının önderlik edeceği bir kurtuluş hareketi iddiası ile ortaya çıkıp işçi katletmekten bile kaçınmayan terör örgütü.
kürtlerin kurtuluşu için kurulduğu iddia edilen bu örgüt silahlı mücadeleye bir türk'ün önderliğinde(bkz: mahir çayan) geçiş yapmıştır.

örgütün ermenilerin elinde olduğuna inancım baya yüksek.
belki size biraz saçma gelecek ama bana göre bazı kürtler ermenilere çok benziyor(bkz: sermiyan midyat) ve bunlar kendilerini kürt kimliğiyle gizleyerek kürt gençlerini kullanıyor.

bu savaşı kimin kazanacağını bilemem ama türkler veya kürtlerin olmayacağı kesin.

not:sermiyan midyat sadece bir örnek.onun pkklı olduğunu iddia etmiyorum.
temellerinin 1930'lu yıllarda dersim ayaklanmasında atıldığı, 30 küsür yıldır bu ülkeye kambur olmuş emperyalistler tarafından maşa olarak kullanılan insanlık dışı terörist örgüt.
yukaridaki entryde kurucusunun mahir çayan olduguna dair bisey yazilmis lakin mahir "erleri geri cekin rutbeliler gelsin" demiş kimseyi öldürmemiş tam aksini öldürülmüştür. Ayrıca pkk kuruluş tarihi itibariyle mahirlerdrn sonra ortaya cikmistir. Devrimci değil emperyalist bir örgüttür. piyondur net. Ama mahiri karistirmayin..
Yüce tanrı silahlarını bıraktırıp çiftçilik, hayvancılık ve de bilimum faydalı işlere sevketsin hepsini. Benim hayata bakışım pozitifdir dün dünde kaldı biz bugüne bakalım diye düşünürüm. Örgütün militanları elde etmek istedikleri hakları mecliste bir şekilde dile getirebilirlerdi, maalesef bu örgüt ve türevlerine destek verildiğini kitlesinden acı bir şekilde öğrendik. Zaman zaman gidelim bakalım mekaplar benden şeklinde görüş bildirildi , zaman zaman sırtımızı dayamışız diye türevlerine göndermeler yapıldı ve yakın zaman da fake rakka operasyonunda resmi olarak suçlu ve terörist bir gruba liderlik yapan kurucunun bayrağını açarak iddaaların doğruluğunu teyid etmiş bulundular.

Bize düşen görev ise ; toplumda fırsat eşitliğinin önünü açarak ülkemizden göreceği desteği sosyal düzeyde ortadan kaldırmak. Örneğin otobüste anadilinde konuşan insanlara kötü bakışlar sergilememek ve aksine yardımsever davranmak ve kararlılıkla süren askeri operasyonların devamı için gereken özgürlük şartlarına sahip çıkmak.
Kürdistan işçi partisi. Dünyanın bir çok ülkesi tarafından terör örgütü olarak nitelendirilir. Türkiyenin güney doğusu, ırak’ın kuzeyi ve iranın batısını içeren toprakların kürtlerin hakkı olduğunu savunarak o bölgede kürdistan hükümetini kurmak üzere silahlı eylemler yapan terör örgütüdür. Bir çok insanlık dışı eylemleri mevcuttur.
/ 3