pegasus airlines

bir neslin avrupa'yı gezmesine sebep olmuş ucuz etin yahnisi hesabında çalışan hava yolu firması.

düzgün an yakalanırsa otobüs şirketlerinden çok ucuza bilet alabileceğiniz firmadır.

(bkz: pegasus) bir at'tir. pegasus airlines bu logoyu kullanan ucak firmasidir.
Bizimkisi 77 santim değil ama zamanında kalkıyor diye reklam yapmıştır fakat çoğu insan rötar yapmasından şikayetçidir. İki kere uçtum iksinde de tam zamanında havalandı.
farketmeden biriktirdiğim puanlarla yaklasik 60 liralik bir indirimle bilet satın aldığım havayolu firması, 2 yılın birikimi gitti..
türkiye'deki başarılı bir low cost uçak firması. su için dahi para alması eleştirilen bir uçak firması olmasına rağmen dünyadaki örneklerini türkiye'ye başarıyla uyarlamıştır (iş başvurusundan ayrı, çağrı merkezlerinden ayrı para almasını ben de onaylamıyorum gerçi ama yapacak bir şey yok). uçakları genelde türk hava yollarına kıyasla eskidir ve uçuşlarının çoğunluğunda airbus kullanmaktadırlar. rötar konusunda ise pegasus'tan kaynaklı bir mevzu olmamakla beraber bu durumdan pegasus da mağdur olabilmekte bu da ayrı bi girdi konusu tabii.
bir öğrenci olarak neredeyse tüm seyahatlerimi yaptığım uçak firması.o olmasaydı muhtemelen fahiş fiyatlar bizi bekliyor olurdu.
low-cost havayolu firmalarının nasıl çalıştığını bilmeden "ama suya bile para alıyorlar" diyenlere bakmayınız efendim.
kendimce tespitlerim şöyle;
-son dakika uçuşları ekonomik değil.
-cuma ve pazar uçuşları ekonomik değil.
-yurt dışı dönüş uçuşları ekonomik değil.

bunlar gibi bazı ayrıntılara dikkat ederseniz gayet uygun fiyatlara uçabilirsiniz.
çok komik fiyatlara yurtdışı seyahat yapabilmenizi sağlayan havayolu şirketi. sürekli kampanya halindedir. pahalı olduğu hatlar yok değil ancak thy'ye çok güzel bir alternatiftir kendisi.

şu ana kadar defalarca kullanmama rağmen ciddi bir falsosunu görmedim.
geçen aralık ayında 26 liraya gidiş dönüş nevşehir bileti aldığımız ekonomik havayolu şirketi.

1 saatlik yolculukta su vermemiş ekmek vermemiş hiç mesele değil
ancak bilhassa yurt dışı uçuşlarında geniş uçak verseler iyi olurdu.
Hakkında pek çok kişinin olumsuz düşüncelerinin olduğu Türkiye’deki low-cost uçak firması. Neymiş efendim pegasus sürekli rötar yapıyormuş, uçakta suya bile para veriyormuşsun falan filan. Arkadaşım sizi zorlayan mı var bu şirketten biletlerinizi alacaksınız diye. Gidin daha fazla para verin thy’den alın. Özellikle yurtdışı ucaklarında en az 100-150 lt fark ile uçak içinde sınırsız ‘su’ içebilirsiniz.