parası olmayan gezmesin diyen insan

Ben gezerim arkadaş kime ne. Trene avrupada kaçak da binerim. Yeni yerlere gidebilmek için tezgah da açarım. ve buna kimse karışamaz. Çok param olsaydı da benim gibilere yardım ederdim. bu durumda olmak benim meselem başkasının değil.
ustteki yazar gibi atarli giderli olmasa da parasi olan insan gezer, yolda kazanabilir uretebilir.
insanlar sadece seyahate yonlendirilmelidir, nasil oldugu onemsiz.
(bkz: her insanın hayatına kimse karışamaz)

Gezi denilen unsurun önemli bir etkenidir para. Size rahatlık sağlar, fakat şart bir etken değildir. Cebimde çok para varken de gezdim, çok az para verken de. İkisinden de alınan haz farklıdır.

Parasız gezmeye karşı çıkan insanların, benim karşılaştığım çoğu, çok parası olan tipler. Paraya fazla alışmışlar, bu şekilde düşünmelerini normal buluyorum o yüzden. Normal ama doğru değil.
Sadece parayla gezilebileceğini sanan, bunun için gezememiş, ve parasız gezenleri de bir miktar kıskanan insan türüdür.
Tüm fakirler ölsün diye porscheden yayın yapan hanım kızımızın kafasındandır..
Daha önce parasız gezmeyi denememiş insan olabilir, biraz şansla parasız da çok güzel günler geçirilebileceğini anlarsa tezinden vazgececegini düşündüğüm insan tipi.
Parasız gezilebilir gayet tabi günlük işlerle el emeğiyle ya da foodrail couchrail gibi geuplar yardımıyla gezilebilir. Ancak parasız gezmek sanırım sadece gezip görmek olur. Keyfini çıkarabilmek için paramızın olması şart
küçükken mavi leğende yıkanmış, sosyal gerçekliğini kabullenememiş insandır.
Parası olmayan gezsin, herkes gezsin. Ama prim peşinde koşmasın, her hesabını csden tanıştığı erkeklere ödetip 20 dolara gezdim dedikten sonra feminist naralar atmasın.

15 dolara 3 ülke dedikten sonra karayoluyla ülkenin içinden geçip hiç müze gezmeden, en azından ortalama mekanlara girmeden ülkeyi gezdim demesin.

İstiklal caddesinde yürüyüp, ortaköy camisinin ordan boğaz fotosu atan bir yabancıya Türkiye'yi gezdin, bitti helal olsun diyebilir misiniz?
5Euroya avrupa turu yapan insanlarız para dediğin nedir elinin kiri yahu yol açık sen yola çık hadi hadi