özel araçta sigara içme cezası

geçtiğimiz hafta cb tarafından gündeme gelen özel araçlarda sürücünün ve yolcunun sigara içilmesine de ceza yazılması konusunu takiben, henüz yasalaşmadan gelen cezadır.

habere göre muğla-fethiye'de bir çok araç durdurularak 153 tl ceza yazılmış.

kaynak
fazlasıyla desteklediğim bir cezadır. Geç bile kalmışlar böyle bir ceza için. Bence sigara tümden yasaklanmalı ya neyse o aşamaya hala gelemedik daha. Direk üretimden kaldırılmalı hatta sigara.
Kesinlikle desteklemediğim, karşı çıktığım karar. Sokak hayvanlarının öldürülmesi ve onlara yapılan işkenceyle aynı para cezasına sahip bir değişik uygulama.

Kardeşim şöför ben değilsem yasal olan bütün uyarıcı ve uyuşturucu maddeleri kullanırım. Bundan kime ne?

Edit1: şöförlerin hareket halindeyken sigara kullanması çok zamandır yasaktı. Cezası vardı. Ayrıca tehlikeli de bir durum. Ama yolcularda durum öyle değil.

Edit2: bu uygulama artık cumhurbaşkanının her sözünün kanun hükmünde olduğunu anlamamızı da sağlamıştır. O parlemento ne işe yarıyor ki zaten?
Tümüyle yasaklanmali diyen yazarlara anlam veremiyorum.. sen içmiyorsun diye, içenlere müdahale hakkini kendinizde nasıl buluyorsunuz?
Bence böyle bir sacma madde cikaracaklarina ilk önce köstebek çukuruna dönüşen yolları düzeltsinler ne arabada alt takım kaldı nede yurunecek duzgun yol var .
ÖTV diye bir şey ödediğim şeyde özel alan ihlalinden devlete dava açma hakkım olması lazım. böyle saçma bir ceza görmedim. Ticari araçlarda uygulanabilir ama şahıs araçlarına tamamen saçmalık geliyor.
Devletin özel arabamdaki sigaraya ceza kesmesi, bir sonraki adımı düşündürdü. Yatak odama girmez umarım.
buradaki mantık toplumca yanlış anlaşılmakta.
araba sürerken sigara içmek zaten yasak olmalı. sigara içen kişi direksiyonu tek elle tutmak zorunda.bu da, özellikle araç manuel ise, ani refleksleri aşağıya çekmekte. araba sürerken kendinizden daha çok başka insanları da tehlikeye atmaktır.
bunu tartışırken sokakta sigara içme cezası diye bir konunun ve kanunun şlaaaakkk diye yüzümüze çarpılması gerçeği....