nevşin mengü

bir türlü ısınamadığım hafiften antipati beslediğim gazeteci.
maskülen tavırlarını severek takip ettiğim güzel ve korkusuz gazeteci kadın kişisi.

şu anda deutsche welle’nin türkçe servisinde çok başarılı ve takip edilesi işler yapıyor.

buradan takip edebilirsiniz
tek vasfı erkeksi tavırlarıyla muhalefet yapmak olan, muhalif mecranın göz bebeği, taraflı gazeteci.
Mesleğini hakkıyla yapan gazeteci. Her gazetecinin olması gerektiği gibi muhalif ve eleştireldir.
son derece başarılı oldukça değerli bir gazeteci. kısa zaman önce olay tvde sakarya üniversitesi tarih bölümündeki profesör ebubekir sofuoğlu için söylemiş olduğu sözlerle gündeme geldi. daha önce cnn türkte çalışırken oradan kovulmasının sebebi olarak cumhurbaşkanını göstermişti. babası şahin mengü 2007 seçimlerinde manisadan chp milletvekili seçilmişti.
youtube
instagram
twitter
linkedin
Benim bir gazeteciden beklediğim; mesela Mehmet Ali Birand gibi, eleştirmek için eleştiri yapmak değil de gerçekleri ortaya çıkarmaya çalışıp doğruları konuşmasıdır. Nevşin Hanım bazen hatta çoğu zaman bu yörüngeden sapıp sırf muhalefet olmak için garip, sert ve bazen de saçma söylemlerde bulunuyor. Ana akım medyadan dışlanması elbette ki kötü oldu ama ana akım medyada iktidar yalaması olmadan işini yapan (biraz da olsa) fox kaldı.
3 doz aşıya rağmen, covid'i ağır bir şekilde geçirdiğini duyurmuş gazeteci. bu güncel bilgi dışında, kendisini canlı olarak bu ne medyasızlıktır 'da can gürses ile birlikte izlediğimde keyif almış, düşüncelerini beğenmiştim. ancak bazen muhalif olmayı abartıp, amaçtan sapan, antipatik yazılar yazıyor.