netflix türkiye

/ 2
uluslarası dizileri ve türk dizilerini izleyebileceğiniz platform.
belgeselleri dışında türkiye pek tuttuğu söylenemez.

(bkz: puhu tv)
birkaç yıldır kullandığım dizi film sitesi. amerika'da daha gelişmiş ve yerel dizi arşivi oldukça fazladır. türkiye'de ise yeni yapılanma içerisinde olduğu için arşivleme işlemleri devam etmektedir. ilk açılış günlerine göre oldukça yol almıştır. özellikle stund-up komedisi ve talk showlar kategorisinde (bkz: hasan minhaj), (bkz: lucas brothers) oldukça başarılı komedyenleri bizlerle buluşturmuş (bkz: cem yılmaz) gibi yerel komedyenlere alternatifler çıkartarak bizleri mutlu etmiştir. ayrıca seslendirme ve altyazı seçenekleri sayesinde ingilizce öğrenmeye çalışan bir çok gencin gönlünde taht kurmuştur.
saadettin teksoy'lu stranger things yeni sezon tanıtımı çok hoş olmuş dediğim online film-dizi platformu.
beinconnect de aradığım dizilerin çoğu var.hem de en son sezonlarıyla, böyle giderlerse (bkz: puhu tv) yi geçeceklerdir.

yaklaşık iki haftadır kullandığım ve içeriğini yetersiz bulduğum platform.

öncelikle bir trekky olarak star trek içeriğini gayet geniş ve tatmin edici buldum, ama onda bile bir kaç sinema filmi eksik. mesela final frontier'i bulamadım. gene de tüm star trek içeriğinin türkçe dublaj olması takdirimi kazandı.

genel olarak sevdiğim pek çok sinema filmini bulamıyorum. diziler için de öyle. örnek olarak nicholas cage'in oynadığı sadece 3-5 film var gerisi yok.
Severek kullandığım dizi, film, belgesel platformu. Tek eksiği yayın hakları kendilerinde olan dizilerin yeni sezonlarını dizinin kendisiyle eşzamanlı olarak yayınlamaması. Hali hazırda yayınlanmış yeni sezonu izlemek için, neden aylarca beklemek zorundayım anlamıyorum. Aynı şey bitmiş diziler için de geçerli, mesela Penny Dreadful'un son sezonu hâlâ eklenmedi Netflix'e, beklemekten ciğerim soldu...
online dizi ve film platformu. ayrıca mobil cihazlar için offline izleme özelliği de bulunmaktadır.

içeriğinin yetersiz olmasının sebebini yayın haklarının dışında altyazısız ve dublajsız içerik eklememelerine bağlıyorum. içerikleri eklemeden önce atyazı ve dublaj hazırlanmasının zaman ve maliyete sebep olacağı aşikar.
Dizi reklamlarını ülkelere göre ayrı ayrı yapmaları iyi.
son reklamı muhteşem bir satış pazarlama yapıyor reklama hayran kalmak
netflix turkiye
içeriği yetersiz film/ dizi izleme platformu. oynatıcısı çok kötü düzgün geri ileri sarılmıyo. youtube tarzında bir oynatıcıya ihtiyaçları var.
yerli yapımlara baktığımda içerik az da olsa birçok yapımı internet hızı düşük dahi olsa hd izlememe olanak verdiği için şükranlarımı ilettiğim platform
(bkz: arktik göklerin altında )
(bkz: meru imkansız tırmanış)
(bkz: expedition happiness)
netflix' in ülkeye girmesiyle rakipleri darmadağın olmuş başarılı girişimlerden biridir.
özellikle adana dizilerinde başka birşey yayınlamayan diğerlerine ders olmalıdır.

üyelik çeşitleri an itibariyle 3 tanedir.

tek kullanıcı, sd yayın.
2 kullanıcı, hd yayın.
4 kullanıcı, uhd yayın.

tek kullanıcı olarak hd ya da uhd yayın desteği veya fiyatlandırması yapmaması oldukça üzücüdür. bu yüzden 4 kişi kurbanlık danaya girer gibi uhd destekli paketine ortak üye olmak arkadaş gruplarında yaygın fakat biraz sıkıntılı bir çözümdür.

günümüz itibariyle en fazla üyelik ortanca pakettedir diye düşünüyorum.

narcos, breaking bad, bojack horseman, the cooked, bbc life belgeselleri, marco polo, black mirror vs. gibi programlar için özellikle uhd izleme şansınız varsa şiddetle tavsiye edilir.
/ 2