netflix türk dizileri

/ 2
Dizilerde gereksiz, alakalı alakasız bir 'bok' ve 'siktir' yüklemesi var. İngilizce mantığa Türkçe giydirmeye çalışma çabası çok gereksiz. Küfredecekse adam akıllı etsin. Sürekli 'shit', 'fuck' durumu saçma oluyor.
Pera Palas'ta gece yarısı dizisinde de çoğu yerine oturmayan küfürle dolu.
Muhafız dizisinin ilk 4 bölümünü izledim çok kötüydü
Kulüp'ün ilk sezonunu izledim iyiydi, çoklarının eleştirilerine katılamıyorum dönem ruhu bence çok iyi yansıtılmıştı.
Atiye'nin ilk sezonunu izledim hiç beğenmedim, beren saat'in yapay oyunculuğu o kadar göze batıyordu ki nasıl sezonları devam ettirdiler şaşırmıştım.
Fatma'yı eşimin zoru ile izledim, fena değildi ama mantık hataları fazlaydı.
Aşk 101'in ilk sezonunu yine eşimin zoru izledim, saçmaydı. 80'lerin sonunda doğmuş biri olarak değil 90'larda şimdiki asi ve rahat nesilde bile böyle davranabilecek gençler olabileceğini düşünmüyorum.

Genel olarak şöyle bir eleştirim olabilir; diziler evet senaryo ürünüdür, yazan kişinin hayallerinde canlandırdığı hikayedir ama netflix dizilerinde genel olarak bizden bir şey yoktu. Demiyorum ki neşeli günler ya da arzu film ekolü gibi mükemmel! türk aile yapısını kapsasın da bizi mutlu etsin anlatmaya çalıştığım Fantastik dünyalar yaratılmış, güzel dramlar oluşturulmuş ama neredeyse hepsinde de bir dışarıya benzemeye çalışma çabası var.
daha çok film seyretmeyi tercih ediyorum ama yerli dizilerden fatma hoşum gitti.
aslında bazıları tv dizilerinden çok iyi ama kafa aynı kafa
Aralarında iyi işlerin de çıktığını düşündüğüm dizilerdir. Misal sıcak kafa fazlasıyla iyi bir dizi çıkmış ortaya.
genel netflix tarzının yüklendiği dizilerdir. netflix ne tarz içerikler seviyorsa, türk dizilerinde de bunu mutlaka sağlamaya çalışıyorlar. bazen çok sığ dursa da, son sıcak kafa yapımı izlettirdi kendini.
tabiki normal kanallardakilerden daha izlenir ama yine de karakter yaratmayi, diyalog yazmayi ogrenmemiz gerekiyor
/ 2