müslüm gürses

/ 2
Müzik dünyasında ‘‘Müslüm Baba’’ olarak tanınır.
ilk dönemlerinde türküler söyleyen, arabeskin dibini okuyan, konserlerinde jilet satılan;daha sonra sevdiğimiz şarkıları yeniden yorumladığı 2008 albümü ve 2006 da rainbow, bob dylan gibi grup ve şarkıcıların seslendirdiği besteler üzerine yeni şarkılar yapıp oluşturduğu albümü ile mükemmel bir tat veren(affet-temple of the king gibi), efsane sanatçı "müslüm baba".
Bir çok örnekteki gibi yokluğunda kıymeti daha da iyi anlaşılmıştır.
Eskiden birinin dinlediğini duyduğumda 'yaa müslüm gürses mi dinliyormuymş' diye şımarıklık yaptığım şimdi aşkı acıyı dibine kadar bana yaşatan şarkılara sahip olduğunu öğrendiğim baba gibi baba
Büyüdüm galiba.
şarkısına ruhunu veren ender yorumculardan. hayran kitlesinin hakkında, "peygamberler yirmisekiz tanedir, müslüm baba bir tanedir" gibi mantıklı tespitler yapılan üstad.
Baba deyince akla gelen top 10nda başı çekse de 10 numara adam Müslüm Baba
her ne kadar adı kendini jiletleyen gençlerle anılsa da Fazıl Say'ın arabesk yavşaklığından utanıyorum söyleminden sonra Antalya senfoni orkestrasıyla ortak bir albüm çıkarmıştır.
Bir bahar günü eski kerpiç evde, baharın eli değdi, bebenin baba ruhlu bedenine. Türkiye'de arabesk müzikte çağ açıp kapatan Adana doğumlu sanatçı. Kendisi hakkında yazılmış bir şiiri güzel bir animasyona da çevirmişlerdi anmak için şuradan bulabilirsiniz. Müslüm Gürses'i Anma Animasyon
/ 2