muse

matthew bellamy, chris wolstenholme ve dominic howard olmak üzere üç kişiden oluşan rock grubu.
Müzikal arayışlarını sonlandıracaklarını düşünmediğim güzide ingiliz rock grubu.
Bu ingilizler rock müzikten anlıyor yavrum ya.
Ülkenin gidişatından dolayı onlar da küstüler bize gelmiyorlar artık en kısa zamanda umarım bir yurt dışı turnesinde yollarımız kesişir kendileriyle.
hemen hemen bütün şarkılarını sevdiğim halde vizeye finale çalışırken loopta kafayı ateşlemelik 3 şarkı verebilirim.
"showbiz, map of problematique , muscle museum"
nispeten küçük yaşlarda bu grubun konser videosunu paylaştığımda tanıdığım bir abim “aferin babukkoeffect, bu şarkıyla ileride adam olacağını belli ettin” dedi, öyle de güzel ve yıllardır bıkmadan dinlenen, dinleyen kitlesinin kesinlikle adam olduğunu düşündüğüm kara deliklerle kafasını bozmuş grup.
hastası olduğum ingiliz rock grubu. alternatif/indie tarzında çok güzel eserleri vardır. cuma - cumartesi günü kadıköydeki rock barlarda bolca şarkılarını duyabilirsiniz. benim favorilerim;

(bkz: panic station) (bkz: hysteria) (bkz: uprising)(bkz: psycho)
son dönemlerde ortalarda gözükmese de 'the resistance' , 'black holes and revelations' , 'showbiz' albümleri ile ingiliz müzik tarihine geçmiş harika rock grubudur.
ilk üç albümü ile efsaneleşen fakat sonrasında gelen albümlerle popüler kütürün bir parçası haline gelen alternatif rock grubu. matt in sesine ve histerik iç çekişlerine hastayız, üzerine tanımayız diye de belirteyim