milliyetçi hareket partisi

milliyetçi hareket partisi; türkiye cumhuriyeti anayasası, siyasi partiler kanunu, seçim kanunu ve ilgili diğer mevzuata göre faaliyet göstermek üzere kurulmuş bir siyasi partidir.
milliyetçi hareket partisinin genel merkezi ankara’dadır. kısaltılmış adı “mhp”, özel işareti ise “kırmızı zemin üzerine beyaz üç hilâl”dir.
Milliyetçi hareket partisini özsel olarak yanlış bulurum. Ümmetçilik bana göre fikir olarak itibaren hatalıdır. Atsızın da belirttiği gibi iki üstünlük çakıştın mı biz türkçülüğü seçeriz.
nato tarafından üye ülkelerine kurulan ve ne tesadüf hepsinin adında “movement” olan partilerin türkiye ayağıdır.
milliyetçilik kavramının içini asla dolduramamış ve dolduramayacak olan partidir. bunun yanında milliyetçilik kavramının da yanlış algılanmasına vesile olmaktadır. (bkz: gerçek milliyetçilik bu değil)
2018 de kurdugu kripto partisi ile birlikte oyu %20 civarındadır. Sert eleştirilere maruz kalsa da çok akıllıca bir strateji uygulamıştır. Halihazırda içinde bulunduğu ittifak parçalandığında tüm siyasi partiler arasında süreçten en karlı çıkan yine kendileri olacaktır.

misal
hitap ettiği kitle ve tuttuğu politika gereği hiçbir zaman iktidar olacak çoğunluğa sahip olmayan ve olamayacak siyasi parti.

şu an en yakın "sağ" parti akp olduğu için akp'nin çoğunluğu içinde erimeyi tercih etmiştir.

kendisine sol muhalif yakıştırması yapanları gördükten sonra bu ülkede temel düzeyde dahi siyasi eğitim verilmediği gerçeğini su yüzüne çıkarıyor. bir ara neden chp ile, hdp ile ittifak kurmadı diyenler vardı.

hoş bu ülkede chp'ye sol parti diyen var. bu sebeple mhp gibi bir partinin akp safında yer almasına bu kadar şaşırıp sövenleri görünce çok şaşırmıyorum.
Türkiye cumhuriyeti’nin en gereksiz siyasi oluşumu. muhalefet dahi yapamayan sözde muhalefet partisi.
Zamanla yok olacağını düşündüğüm gereksiz bir parti. Misyonu olduğunu düşünmüyorum.