milliyetçi hareket partisi

milliyetçi hareket partisi; türkiye cumhuriyeti anayasası, siyasi partiler kanunu, seçim kanunu ve ilgili diğer mevzuata göre faaliyet göstermek üzere kurulmuş bir siyasi partidir.
milliyetçi hareket partisinin genel merkezi ankara’dadır. kısaltılmış adı “mhp”, özel işareti ise “kırmızı zemin üzerine beyaz üç hilâl”dir.
Milliyetçi hareket partisini özsel olarak yanlış bulurum. Ümmetçilik bana göre fikir olarak itibaren hatalıdır. Atsızın da belirttiği gibi iki üstünlük çakıştın mı biz türkçülüğü seçeriz.
Tarihsel olarak Türk-İslam sentezini benimsemiş CIA tarafından KontrGerilla olararak solcu-devrimci-demokrat insanları öldürmek için kullanılmış faşist parti.Son dönemde ki karmaşık ideolojik durumlarından dolayı İYİ parti gibi bir türev üretmiştir.
yanlış yolları takip ederek benliğini unutmuş ve sandıkta bile terör partisi tarafından gömülmüş bi partidir
9 Şubat 1969 yılında emekli albay Alparslan Türkeş tarafından Türk Milliyetçiliğini savunma ideolojisiyle kurulan siyasi bir partidir. ülkemizde sağ denilen kesimin partisi olarak anılır. simgesi 3 hilaldir. şuanda genel başkanlığını 1997 yılında kurucusu Alparslan Türkeş'in vefatıyla Dr. Devlet Bahçeli sürdürmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında olan Ülkü Ocakları derneklerini Dr. Devlet Bahçeli kurmuştur.
türk milliyetçiliğinden çok ümmetçilik yaptığını düşündüğüm parti
Boş partidir. muhalefet desen değil iktidar yanlısı desen haaa bak o olabilir. bu aralar çok sürtünüyolar birbirlerine. aslında siyasi açıdan doğruyu yaptığı düşünülebilir güçlü olanın yanında olmak gibi ama iktidar partisine dost falan gerekmiyo harcaması olasıdır.