mantıklı yatırım araçları

/ 2
Bildiğiniz kullanıdığınız yatırım araçları nelerdir ? riskleri nelerdir ? klasik olarak "Altın en güvenli limandır." tavsiyesinden sıkılış biri olarak soruyorum.

Tabi ki burada maddi yatırımdan bahsediyorum. En iyi yatırım kendimize yaptığımız yatırımdır.
gayrimenkul en iyi yatırımdır. küçük miktarlarla başlayacaklar için tavsiyem her ay düzenli olarak belli bi miktar altın alınması. ardından biraz borçlanarak ev ya da arsa alınmasıdır.
Henüz Keşdefilmemiş ancak uzun vadede değerlenecek bölgelerden arsa alınabilir, uzun vadeli, bir yatırımdır ancak kar oranı cok yuksektir. Tekrar uzun vadeli olarak büyümekte ve gelişmekte olan şirketlerden hisse senedi alınabilir. Öyleki Aselsan hisseleri yakın zamanda harika değerlenmiştir. Para borsada değerlendirilecekse çok mantıklı ve uzun vadeli dusunmek gerekir. Günlük çeşitli kurlar al sat güzel kazanc sağlayabilir gecelik repo, günlük faiz alımı, b likit fon alım satımı altın alımı yine keza güzel kazanc sağlayan metodlar. Hazine bonosu Bprç senedi ve Devlet tahvili almak da gayet güzel yatırımlardandır. Ancak çok iyi bir takipçi olmanız gerekicektir.
artık arsa sahiplerinin de gözü açıldığı için ne yazıkki bu yatırım aracı eskisi gibi çok kazançlı bir liman değil a dostlar.Altındaki sert düşüşte kısa vadede çok insanın canını sıktı.Piyasadaki dalgalanmalar durulana kadar ki en güzel yatırım aracı kaanatimce (şuan enparadakini biliyorum bas-biriktir gibi uygulamaları o yüzden oradan örnek veriyorum) kısa süreli günlük-haftalık vadeli hesaplar.Ha paranız öyle çok birşey kazandırmıyor tabi süreler kısa olduğu için ama en azından dişinizden tırnağınızdan arttırdığınız birikiminizde enflasyon mağduru olmuyor..
Türk lirasını dolara yatırmak kadar kârlı bir şey yok. Bugün 3ten yatırıp yarın 5ten işlem görmek kadar güzel bir şey var mı? İşte canım ülkem ve ekonomideki istikrarımız
genellikle mantık dışı görülen yatırım araçlarıdır. 2 sene bir süre verin. zenginsiniz.
Yatırım, birikimlerin gelir sağlamak amacıyla kalıcı biçimde kullanılması demektir. Tüketimden farkı ise kaynak ya da değerin işlem sonunda tükenmemesidir. Bende piyasaları buradan takip ediyorum.
Direkt yüksek kâr beklentisi amaci ile mi yoksa enflasyon karsinda deger kaybi yasamamak amacli mi olacagi sorusunun cevabina göre degisir . Her halükarda riski dagitmak icin çesitlendirme yapilsa iyi olur . Hatta bitcoin alacaksaniz , yarisini A borsasindan Diger yarisini B Borsasindan almak bile olasi zararlardan koruyabilir .
/ 2