lozanın gizli maddeleri

2023'e son bir adım kalmışken sabah sabah lozan'ın gizli maddeleri meselesi aklıma takıldı. N'olacak şimdi 2023'te Lozan meselesi. Hayattaki en uzak ve en anlaşılmaz ilişkisini ikinci derece akrabalarıyla kuran, sonradan kurduğu tek ilişki dünürlük ve bacanaklik olan amcalar, dayılar kahvenin sigara dumani arasında, soğumuş çaylarını höpürteterek şehvetle "Lozan Lozan" diye fisildayamayacaklar mi yancı oldukları masaların ortasına. Bunun yaratacagi boşluk nasıl doldurulacak. Bu lozan'sizlik psikolojisi nasıl düzelecek.
Lozan'ın yıl dönümü gelmeden güzel ülkemin bütün psikologları bu konuya el atmalı, ülkenin bilhassa en ücra köşelerine lozanistlere ulaşılmalı gerekli önlemler alınmalı. 'Her dünürden bir madenci' projesi gelistirilmeli dayılar madenlere salınmalı, bacanaklar dış minnakları ürkütmeli.

Vesselam....
an itibarı ile sona ermiş olan anlaşmadır. bor ve petrol çıkartma buluşmalarında buluşalım, beraber kalkınalım.
İnsanları kandırmak ne kadar kolay ülkemizde. Lozanın gizli maddesiymiş. Kim nasıl uydurdu bilmiyorum ama 2 kitap okumayan bir yığın insan inandı maalesef.
bir baris anlasmasinin "son kullanim tarihinin" olabilecegini dusunenlerin surat ifadelerini gormek isterim. 2023 geldi catti.
Komplo teorisyenleri artık durulur mu, hiç sanmam. Yeni komplo teorilerini çoktan hazırlamaya başlamışlardır. Rusya-ukrayna savaşının bile bu sebeple bize yeniden bir anlaşma imzalatacaklar diye çıkarıldığını düşünene rastladım geçenlerde mesela.