league of legends

/ 3
League of Legends
(kısaca LoL, Türkçe anlamı: Efsaneler Ligi), Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan video oyunu. 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Oyun Warcraft III haritası olan Defense of the Ancients örnek alınarak yapılmıştır.
Edit: aşırı bağımlılık yapar yemeden içmeden keser tavsiye başlamayın djdj
4 yılımı verip bir yere ulaşamasam da halen nedenini bilmediğim bir şekilde oynamam.
ilk evrede üniversite başına kadar haberim yoktu kendisinden, ikinci evreye geçişim arkadaşlara bırakın şu saçma oyunu şeklindeydi, üçüncü evrede artık ben onları oyuna çağırır oldum ve şuan dördüncü yani son evreyi yaşıyorum bıkkınlık evresi. bu evreyi de atlatırsam bir daha oynamam şu lanet oyunu
vaktımın buyuk cogunlugunu kapsayan kamp da dahı laptopumdan oynadıgım fazlasıyla bagımlılık yapan strateji oyunu..
türkiye'ye hızlı giriş yapan,en çok oynanan online oyunların üst sıralarında yer alan çoluk çocuk oyunudur. çoluk çocuk oyunudur diyorum çünkü league of legends'ın hedef kitlesi çocuklar olmuştur. bir buçuk yıldır oynamıyorum. katlanılamaz hale gelince oyunu bıraktım. şimdilerde en büyük favorim cs go. fakat çok fazla hile var bunun da tadı kaçıyor artık.
zaman zaman bırakıp, aylarca oynamadığım ama her nasıl oluyorsa yeniden başladığım, 2009 dan beri oynadığım oyun.
6,5 senedir günde 2 el girip millete söverek stres attığım oyun
sayesinde e-spor türkiye'de gelişmiştir. yıllarca ödül olarak ekran kartlarının dağıtıldığı sözüm ona kaliteli oyunların ardından, milyon dolarlık ödüllü, büyük turnuvalar türkiyede de düzenlenmeye başlamıştır. liseli oyunu bu hebele hübele diyenleri pek dinlemeyiniz.
Geçen seneden beridir bağımlılık derecesinde oynadığım, videolar ve yayınlar izleyip kendimi geliştirmeye çalıştığım ama 2 gün öncesinde arkadaşımın da gazıyla beraber sildiğim oyundur. Evet oyun oynamak güzel bir etkinlik ve size katacağı el ve göz koordinasyonunun yanında anlık karar verebilme, birden fazla etkeni aynı anda düşünebilme yetisini kazandırma gibi farklı faydaları varken bir yerden sonra bağımlılık düzeyine ulaştığında sizin çok fazla zamanınızı (ç)alıyor. O yerden sonra kendinize doğru düzgün vakit ayıramaz hale geliyorsunuz. Oyunun kullanıcıları arasında çok fazla çoluk çocuk olduğu söylentisi tamamen doğrudur ama lig yükseldikçe bunları görme olasılığınız azalsa da her oyun başka bir sebepten dolayı tilt olabilirsiniz,tilt oldukça da kazanma hırsınız sizi tekrar tekrar oyun oynamaya itecektir. Bu düzeyde kendinize hakim olmanızı tavsiye ederim,diğer türlü silseniz daha iyi olur.

Düzeltme: imla.
/ 3