kiev

/ 4
Ukrayna'nın başkenti. ulaşımı ucuzdur. metroları gayet hızlıdır. bazı istasyonlarında yürüyen merdivenlerden yukarı doğru çıkmak on dakikanızı alabilir. 26 Mayıs 2018'de Olimpiyat Stadyumu'nda şampiyonlar ligi finaline ev sahipliği yapacaktır.
daha önce hiç orada bulunmamış biri olarak aklıma çağrıştırdığı tek şey jk nin evinde oynadığı maçta ki kiev karambolüdür
Ulaşım ve yemeğin aşırı ucuz olduğu bir şehir. Ukrayna'nın başkenti. Haftasonuna denk getirip kreşatik caddesi festivaline katılmanızı şiddetle tavsiye ettiğim topraktır.
Çok ucuz gibi duruyor ama Avrupa vatandaşlarına ucuz Türklere pahalı
kendisiyle bir proje kapsamında tanışıp 1.5 ay geçirdiğim güzel yeşil ve keyifli ukrayna başkenti
1960’lı yıllardan kalma metrolarının derinliği insanı büyülüyor. İngilizce bilen kişi sayısı çok az, anlaşma konusunda sıkıntı yaşıyorsunuz. Parkları çok güzeldir. Pecherska manastırını(lavra) gezmeniz tavsiye olunur. Eğer yemek hassasiyetiniz varsa khreshchatyk caddesinde meydan restaurantta çorba içebilir, kuzu tandır yiyebilirsiniz. Ya da yine aynı cadde üzerinde mcdonalds da big mac üstüne cheesecake ve kahve yapabilirsiniz.
eşime gidelim diyorum, ne işimiz var ukrayna'da diyor ısrar edince üzerine bir de karı kıza mı bakacaksın diye azar işiyorum. ne alakası var yeni ülke güzel şehir desem de olmuyor. dur bakalım bir yerde kırılacak inadı.
dinamo kiev takımının evidir.
6 aralık 2016'da şampiyonlar liginde oynanan beşiktaş'ın deplasman maçında, beşiktaş taraftarları kiev yerel halkı(dinamo kiev taraftarı değil buraya dikkat) itinayla dövülmüştür. alkolün bol tüketildiği ve sertleşmenin daha çok kollarda görüldüğü ülkenin en tipik şehridir.
/ 4