ismail küçükkaya

/ 2
türk gazeteci.

fox tv’de sabahları çalar saat adında izlenilesi program yapan anchorman.
muharrem inceye whatsapptan başkanım ne oldu diye sorduktan sonra, (bkz: adam kazandı) cevabını alıp canlı yayında paylaşan, bu yüzden muharrem ince ve bir kesimden tepki alan gazeteci.
aldığı bilgiyi hassas bir dönemde izin almadan paylaşmıştır. bu da yükselmekte olan bir siyasetçiyi zor durumda bırakmıştır. buna rağmen bu siyasetçi hatanın kendisinde olduğunu belirtmesine rağmen hala bu siyasetçi üzerinden prim toplamaya yaptığı hatayı örtbas etmeye çabalamaktadır. kof demokratlardan.
Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun yapacağı ortak yayınının moderatörlüğünü üstlenmiştir. Kendisi ya bu işten vezir ya da rezil ayrılacaktır.
16 haziran pazar günü gerçekleştireceği moderatörlüğü sabırsızlıkla beklediğim gazeteci. fatih portakal'a göre daha profesyonel ve sakin tavırları ile genel sunum becerisini beğenirdim, bakalım herkesin gözünün üzerinde olacağı, ve muhtemelen nabzın yer yer artabileceği bir programda bakalım nasıl yürütecek.
fox tv haber sunucusudur.

muharrem incenin “kaybettik” mesajını seçim canlı yayınında cart diye okuyup yayınlamak gafında bulunmasıyla geçtiğimiz yaza damgasını vurmuştur.
fox tv ekranlarında sıkça gördüğümüz gazetecidir.

zamanında muharrem ince - recep tayyip erdoğan seçimlerinde özel mesajla verilen bir bilgiyi habersiz şekilde paylaşıma açtığı için çok tepki almış bir abimizdir. o zamanki açıklaması ise "arkadaşlar ben gazeteciyim, benim görevim bilip öğrendiklerimi zaten size aktarmak" olmuştur. zamanla olay unutulup tepkiler azalmıştır.

öyle ki tekrarlanan 31 mart ibb seçimlerinin en büyük iki adayının gerçekleştirdiği ortak yayında (bkz: 16 haziran 2019 imamoğlu yıldırım ortak yayını) moderatörlük yapmıştır.
samimiyetine ve sağ duyusuna zerre güvenmem. muharrem ince'yi harcaması, düelloda korkak davranması ve her programında yapmacık gülümsemesi buna sebep.
yanlı bu kadar fazla kanal varken her hareketini sevmesem de yine de izleyebilecek kategorisinde değerlendirdiğim haber sunucusu.
Kitap fuarı nedeniyle çalıştığım yere sık sık gelen ve hayranları tarafından sevgi seline boğulan haber sunucudur.

Türk halkı bir haber sunucusu için bu kadar kitap alıp izdiham yaratıyorsa Tarkan için neler yapmaz, varın gerisini siz düşünün...
/ 2