isic card

/ 2
uluslararası öğrenci kartı. avrupada üniversite okuyanların, erasmus öğrencilerinin sahip olduğu. yeni yeni türkiye'de de yaygınlaşmaktadır. bu kart sahiplerine ulaşım, otobüs firmaları, bazı hosteller indirim yapar, bazı yemek ve kahve zincirleri, mekanlar belli dönemlerde kampanya düzenler, bazı partilerde de indirim sağlayabilir. bereketli karttır kendisi. erasmus sonrasında hatıra olarak saklanır (bkz: erasmusplus)
İnterrail öncesi alınması gerektiği tavsiye edilen uluslarası öğrenci kartı.

Kendi tecrübelerime göre pek de gerekli olmadığına karar verdim. Müzelere girişte kendi öğrenci kartımı gösterdim ve yeterli oldu. Yine de 20 tl gibi bir fiyatı olduğu için yedekte bulunmasında bir sakınca yok.
tüm dünyada geçerli olan tek öğrenci kartıdır. gittiğiniz ülkede öğrencilere sağlanan her türlü avantajdan faydalanabilmek için bu kartı çıkartabilirsiniz. avrupa'da bu kart sayesinde hemen hemen bütün müzelere daha az ücret ödeyerek girersiniz. hatta bazı müzelere ücretsizde girebilirsiniz.
acilimi "international student id card" olan karttir.

Basligi acan arkadasin dedigi gibi yurtdisinda okuyan yahut erasmu yapan ogrencilere ozel degildir yahut herkeste bu kart yoktur. Isteyen her ogrenci bu karta sahip olabilir.

Bildigim kadariyla turkiye'de ilk ve tek bu karti saglayan kurulus genctur idi. Simdilerde durum nasildir bilmiyorum acikcasi.

Edit: yas ile ilgili bilgi bulamadigini soyleyen yazarlara yardim amaciyla yapilmistir.
resmi sitesinde bilgi verilmistir. 12 yas ve ustu full-time ogrenci olan kisilerin alabilecegi belirtilmis. Ust sinir yok yani.
Bir dal like alirim :*
araştıracağım kart. yaş problemi yoksa, fazladan kimlik kimliktir herzaman. avantajı elbet olur.
Otobüs biletlerinden müze biletlerine kadar öğrenci Fiyatlarından yararlanabileceğiniz uluslararası öğrenci kartı.
yaş sınırı olup olmadığına dair bir bilgi göremediğim kart. daha önce bir defa edinmiştim
interraile çıkarken biz birer edindik, hiçbir faydasını görmedik. geçerli olduğu yerler ve koşullar hakkında bilgi edinmeden almayın.
dünyada yapılmış en güzel öğrenci kartıdır.

muazzam işler başarır. en basit örneğini vermek gerekirse, hostelworld indirimi, pragta starbucks indirimleri, eurolines otobüslerindeki indirimler ve en önemlisi disneyland'ta yüzde 40 indirimi var.

bir kişi bunu beğenmiyorsa kullanmayı bilmiyor araştırmıyordur.
Breilzya'da kurtarıcı isa heykelinde 30 real indirim yaptırmama vesile olmuş güzel kart. Bütün dünyada geçer ama Muğla minibüsünde geçmez Haberiniz olsun, pullu öğrenci kartı lazımmış onun için
hakkında birçok kampanya, fırsat duysam da üşengeçlikten bir türlü sahibi olamadığım kart.
/ 2