interrail türkiye'de yaşanan efsane anlar

İnterrail türkiye facebook grubunda yaşanan en duygu dolu, en nefesleri tuttuğumuz postları, anıları burada paylaşmak istedim.

Konsoloslukta tutulan 2 arkadaş için binlerce kişi sürekli konsolosluğu arayıp, twitterdan gündem yaratıp onların ülkeye alınmalarını sağlamıştı. Yolda kalan bir grup arkadaş için tee kaç km öteden insanlar yola çıkıp onları bulmaya çalışmışlardı. Yurt dışında bir arkadaş kapısının zorlandığını söylemişti de herkes seferber olup yanında olmaya çalışmıştı. Daha neler neler var da diğer arkadaşlara da kalsın bir şeyler. Aklıma geldikçe editlerim.
Sizleri seviyorum çocuklar.
gruptaki bir kişinin teyzesi hastaydı galiba ve bu kadın volkan konağı çok seviyormuş. bu olayın grupta açılmasıyla kısa bir sürede teyzemizle volkan konak bağlantı kurmuştu ve bu teyzemiz çok mutlu olmuştu.
#düğünrail
Hala geçmiş postlara imrenerek ve gülümseyerek baktığım olaydır.
9 Ocak 2016'da ilki gerçekleşmiş ve gruptaki "aile" kavramının varlığını bizlere tekrar kanıtlamış olan olay.
Her şey evlenmek üzere olan bir çiftin, düğünden bir kaç hafta önce düğünlerine kimsenin gelmeyeceğini ve bu duruma çok üzüldüklerini belirten bir post atmasıyla başladı.
Interrail Türkiye grubunun kurucusu Bestami Köse'nin de duruma el atmasıyla grup harekete geçti ve neredeyse 400 kişi otostopla yola çıkarak gelin ve damadımızı yalnız bırakmadı.
(bkz: hakkarirail
)
Grup üyesi hocamızın yardım çağrısıyla gerçekleşen organizasyondur. yolculuk git gel toplam 50 küsur saat sürmüştür.toplanılan yardımlar üç farklı okula dağıtılmıştır.

kendi fikrimce interrail türkiyenin en zorlu ve maneviyatı en yüksek olan organizasyonudur.
Gruptan adını hatırlayamadığım bir kadın arkadaşımız(Özge diyelim bu yazıda) gece otostopa çıkmıştı. Bir bmw'ye binmiş ve gruba ''arkadaşlar ..... plakalı siyah filmli bmw'ye bindim ve adamlar hiç tekin durmuyor. Telefonu da pek kullandırtmıyorlar eğer yarım saat sonra yoruma bir şey yazmazsam polise haber verin'' gibisinden bir post atmıştı. Bizde başladık postu takibe herkes altına ''hangi istikamet?'' , ''telefon numaranı ver arayalım seni.'' , ''plakayı arattım kayıtlı çıkmadı çalıntı olabilir'' , istikameti söyle yakın olan birileri arabayla gider alır seni'' vs. yorum yazmaya başladı. tabi bu arada yarım saati geçmişti ve hala özge'den yorum yok. herkeste bir telaş, ''jandarmayı arayalım'', ''tuvaletim geldi de benzinlikte dursunlar'' ... derken özge'den yorum geldi ''şuan iyiyim benzinlikte tuvalet için duralım diye ısrar ettim başta olmaz dedilerse de şimdi kısa bir süre için durdular. telefon numaramı şu arkadaşa attım konumu da oradan ona gödereceğim paylaşır sizinle, antalya-konya(istikameti tam hatırlayamıyorum) yolundan gidiyoruz'' vs. olaylar böyle gelişiyor tabi o arada yorumlar durmuyor özge'den konum da geldi. Biri ''biz oraya yakınız arabayla çıkıp geliyoruz'' , biri ''jandarmayı aradık bir ekip gönderiyorlarmış'' derken gruptan jandarma olan bir arkadaşımız çıktı ve özge'nin numarasını konumunu istedi(bu arada özge'den 20-30dk lık aralarla yorum geliyor). Bizi heyecanlı bir bekleyiş sardı. Jandarma olan arkadaşımız ''arkadaşlar bölge jandarma komutanıyla görüştüm olaya müdahil olacaklar'' dedikten 20 dk geçti geçmedi özge'den yorum geldi ''arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim iyiyim şuan jandarma geldi aracın önünü kesti ve beni aldı. Jandarmadan aldığım bilgiye göre adamlar aranıyormuş zaten ama araç çalıntı değilmiş. Jandarma adamları da aldı götürdü. Jandarma arkadaşımız sayesinde gelip özge sen misin diye sordular ve gideceğim yere kadar götürüp çay ve yiyecek bir şeyler ısmarladılar çok iyi davrandılar bana hepinize tekrar teşekkür ederim.'' diye yazdığı yorumu okuyunca herkesin içine su serpildi. bu da gruptan böyle bir anıydı ve hatırladığım kadarıyla size aktarmaya çalıştım.
Bir arkadaş davacı oluyor karşı taraftan, onun da avukatı interrailden çıkınca davayı çekiyor ve kazanıyorlardı. Çok gülmüştüm. Cansınız.
aylardır dünyayı gezen oğlunun yanına giden bir baba oğlunun baskısıyla sırt çantası alıp beraber gezmeye başlıyorlar tabi ki oğlunun yöntemiyle. elli küsur yaşında ki baba ve oğul hostellerde uyuyup binlerce kilometreyi otostop ile beraber geziyor.
benim için yüzlerce unutulmaz arasından bir tanesidir
(bkz: kütüphanerail)
Birsürü efsane olay yaşanmıştır. Aileden birine çekilen otostoplar sık yaşansa da, bana çok efsane geliyor.
mersin düğünrail mi desem esra erol çıkarması mı desem , gelenekselleşmiş abant kamplarını da es geçmemek lazım tabi
(bkz: romarail)
80 türk'ün ispanyol merdivenlerinde buluşup izmir marşı söylediği efsane etkinlik