grup yorum

/ 3
Siyasi icerikli sarkilar yapan,surekli gozaltina alinip,birakilan bir grup.binler seni alkisliyo,sonra bi bakiyon gozalti.zor bir yasam.goruslerini desteklemesemde.guzel parcalari var.dinliyorum evet.
sosyalist bir müzik topluluğu, duruşları nettir, en zorlu koşullarda bile geri adım atmamış, onlarca yıldır ideolojisinden, çizgisinden ödün vermemiş; hapislerin işkencelerin yıldıramadığı, bitiremediği bir grup.

kızıldere, cemo, dağlara gel, uğurlama, reşo, ve büyü gibi eserlerle çok geniş kitlelere ulaşmıştır; bakırköy'deki ücretsiz halk konserlerinde 550 bin kişiyi bir arada toplamıştır.
suya düşen bir karanfilse yüreğin
bırak kendini ırmağın türküsüne gülüm
vursun seni o taştan bu taşa
o çağlayandan bu çağlayana
kavgadan uzak kalmışsan
sevdadan da uzaksın demektir
devinmez yüreğinin mağması
çatlamaz sabrın kara taşı

#ahmettelli #şükrüerbaş gibi caanım şairlerin şiirlerinden muazzam güzel müzikler yapmış halkın sanatçıları.. yarım asırdır bizimleler daim olsun çok severiz ✌
En son 2014’te Bakırköy’de ki konserine gitmiştim zaten sonra da konser yapmalarına izin vermediler konserlerini özledim olsa da gitsek keşke
grup yorum benim sensin o grup yorum ezilmiş halkların ezgileri ..
ılımlı terroristimsi olan cihangir solcusundan hallice olan grup.
başına ödül konmuş, müzik topluluğu.

dünyada ilktir heralde, muhalif müzik yaptıkları için terörist ilan edilip, yerlerini ihbar edene 500 bin para veriliyor olması.

çok aramayın yerlerini, gidin mahzuni şerif'in, ruhi su'nun mezarına mezardan çıkarıp onları kurşuna dizin, 1-2 kişiyi hapse atıp, halkın türkülerini yok edemezsiniz; grup yorum sadece bir grup değil; anadolunun isyan çığlığıdır.
(bkz: hasssiktir oradan)
Hangi Anadolu’nun diye sordurtuyor bu cümleler . Savcıyı şehit eden kişilerin dhkp-c üyesi olması ayrıca bu grubun da onların müzik kolu olması ve dhkp-c adına methiyeler yazması evet gerçekten halkın grubu.

Papucumun grubu .

Siyasi ideoloji ayrı bir şey insanlık ayrı bir şey . Halkçılıksa bu gruba hiç yakıştırılamayacak bir şey. Ayrıca keşmekeş olduklarını da söylemek mümkündür.
Bazılarına mübahtır denilir ya hah o tipler bunlar , şerefsizin soylusu mu oluyor bunlar .

Kısacası ölüm üzerine methiyeler yazanlardan ibaret şey bir de huhuhy soylulardan
/ 3