gezilen en güzel şehir

/ 6
Benim için gezdiğim en güzel şehir kesinlikle Paris'ti. Bir yandan kirlilikleri ile meşhur fransız sokakları bir yanda Eyfel. Belki de bu görüşümde Eyfel'e olan hayranlığımın etkisi de büyük olabilir ama benim için şu an Paris.
Granada.. üç dine mensup yanyana mahalleleri, çingene muhiti ve hippi hayatı. Daha ne kadar çeşitlenebilirdi bu ebatta bi yer bilmiyorum. alhambra bile başlı başına çekici bi yer gidip görmek için. Şehrin simgesi nar bile içinde türlü metafor barındırıyor.
gothenburg. uçak piste iyice yaklaşana kadar ortada bir şehir falan yok sandım, o kadar yeşil ki. aynı zamanda yeni bir bina görmemiş olmak, insanların tarihine toprağına nasıl sahip çıktığına şahit olmak güzeldi.
kesinlikle budapeşte. her kesime hitap eden şeyler bulmak mümkün, sıkılmak için çabalamak lazım. hem tarihi ve sanatı, hem de eğlenceyi ve gece hayatını içinde barındırır. ayrıca yakınındaki gezilecek köyler de harikadır
2016 senesinde, work and travel macerasının en değerli kısmı olan son 20 gününde, sırası ile Las Vegas, San francisco ve Los Angeles'ı gezdikten sonra üzerimize çöken yorgunlukla tam bir huzur şehri olan San Diego'ya ulaştık. 3 gün bütün yorgunluğu atmamızı sağlayan bu sahil şehri, huzuru, karmaşadan ve kalabalıktan uzak yapısıyla beni kendine aşık etmiştir. Gezdiğim en güzel şehirdir şüphesiz.
kudüs. 3 büyük dinin beşiği. zulmü,sevgiyi,umudu ve çaresizliği aynı anda hissettiğin şehir
Kendimi bildim bileli hep bir İtalya hayranlığım vardı. Bir kaç yık evvel bu hayalimi gerçekleştirip gezmeye gittim. Kesinlikle haklı bir hayranlıkmış. Floransa'ya da ayrı bayılmıştım. Şu an imkanım olsa gider orada yaşarım. Tepeye çıkıp tüm şehri izlemek çok güzeldi. Mutlaka gidin. Michalengelo (ismi yanlış yazmış olabilirim) tepesine çıkın. Ünlü Davut heykelinin bir kopyası da burda var.
eskişehir'dir. özetle yaşamın keyif verdiği şehirdir, ne yapsan keyif alırsın. anlatılır gibi değil, gitmediyseniz gidin kendiniz görün.
Paran varsa daha lüks yerlerin isminin geçebileceği unutulmamalıdır.Ama orta düzeyde budapeşte,prag dır.Bana sorarsanız newyork.Not:Param yok :D
/ 6