gezgin sözlük

Güzel şeyler çıkacak buradan. Bakın burdan açık ve net söylüyorum
arkadaşlar bir tek ben mi rahatsız oluyorum bu durumdan.Herhangi bir başlığa gerçekten bilgi almak için girdiğimde sürekli bir goygoy dönüyor.Gerçekten merak edilen şeyin cevabını almak için aralardan entryleri cımbızla ayıklamak gerekiyor.Sözlüğün 1-2 ay popüler olup sonra unutulup gitmemesi için bence goygoydan ziyade gerçekten amacına uygun kullanılması gerekli.
Bu sefer dedemin o hayıflanmalarını hatırlayarak, dutlukken yatırım yaptığımız web sayfası
yıllardır ekşi sözlükte 2000' lerde ne yazmışlardı, sözlük kurulurken ilk üyeler nasıldı vs diye düşünürdüm.

türkiyede ses getirecek, büyük işlere adım atılacak oluşumlardan biri de burası olacak.

bunun bir parçası olmak, 500 kişilik beta ekibiyle buraya post atabilmek çok mutlu edici. 2030' da buraya bir edit verebilirsem ve herşey hala aynı güzel kalmış olursa çok mutlu olurum.
gezgin sözlüğe girdiğim zaman seyahat ve seyahat edenler ile ilgili bilgi ve deneyimleri okumak istiyorum. Bunların dışında bir konuyu okumak istesem zaten ekşi sözlüğe girerim. Umarım bu konu ile ilgili bir çözüm yolu bulunur.
artık gezginleri birleştiren bir platform daha var. sosyal medyanın da yetersiz kaldığı durumlarda devreye burası girecek. seyahat edenler tecrübelerini daha çok insanla basit bir biçimde buluşturabilecek. rotalar bu sözlükten bakılarak çizilecek, çantalar bu sözlükten yardım alınarak hazırlanacak. yolunuz açık olsun.
sözlüğün forum ve anket gibi kullanılmasından rahatsız olma durumu.
İçinde -en azından şimdilik- bağlaç ayırmayı bile bilmeyen, entrysinde gülücük kullanan (bkz: swh), ref veren, up atan öküzleri barındıran sözlük.

Sanırım ülkece en büyük sorunumuz bu. Bilmediğimiz işi yapmaya çalışmak. Bilen kişiye bırakmadan bileni de soğutmak.

Bir sözlükte yazmak kaynaklı bilgi gerektirir. Yanlış bilgi veren gırla.

Sonumuz hayrolsun.

Modlar göreve!
çağımızın vebası olan "ay şuraya gittim, bunu yaptım" temalı fotoğraf çekinme yerine, dolaylı seyahat bilgileri alabileceğiniz ayakları yere basan sosyal platformdur.
ihtiyacı karşılayacağı kanaatindeyim, eli emeği geçenlere teşekkürü borç bilirim.
açıklıyorum; kodları ekşi sözlükten aparılmaya çalışılmış ve güzel olmuş sözlük.
devam ediyorum ve öneriyorum burasını "inci sözlük" ve ""ekşi sözlük" gibi yapmayalım. çünkü, bizlere yakışık almayacak bir sözlük olur o zaman.
ilave ediyorum, bir zamanlar buralar dutluktu demek isterim torunlarıma.