gezginfest van 2019'un iptal edilmesi

van valiliği ve gevaş kaymakamlığı ortaklığında gerçekleştirilen skandal.

sebep de güvenlikmiş. geçen yıl hiçbir taşkınlığın ve saçmalığın yaşanmadığı festivali güvenlik gerekçesiyle engellemek de biraz hikaye değil mi sizce de?

yıllarca geri bırakılmış, unutulmuş, doğru düzgün ilgilenilmemiş bir bölgeye bir grup genç güzelleştirmeye gidiyor ve bu devlet tarafından engelleniyor.

bu engellemeyle kaybeden herkesten çok van halkı, van esnafı oldu.

koca bir yazık.

gezginfest van hesabından yapılan ön açıklama

van valiliğinin açıklaması
sdi icra kurulu yetkilileri vali mehmet emin bilmez ile görüşüp festivalin iptal kararını aldırmışlar ve gerekçe olarak Kur'an ayetleri ile alay etmek ve fuhuş öne sürülmüş.
siz nasıl bir gericisiniz be kardeşim! on binlerce insanın sanat ile buluşmasına nasıl taş koymaya çalışırsınız.
Vansın sen kendine gel!
Resmi merciilerde iptalle ilgili bir konu yok gezginfest ve valilik iptal edilmediğini açıkladı. Gerici harekete destek vermeyin lütfen
4 ay sonra yine gündeme gelen iddia.

Net bir sonuç belli değil. Görünen o ki birileri canı her sıkıldığında gezginfest'e sarıyor.
Oysa gidenler de halk da ne kadar memnundu festivalden. Gidemeyenler veya içeri alınmayanların kini bulaşmış üstümüze..
Hiç kamp yapmamış, hiç şarkı dinlememiş, hiç mutlu olmamış gibisiniz..
İddiadır ve net birşey yoktur. Herşey çok güzel olacak, sabredelim.
Yobaz sürülerince iptali için uğraşılsa da bir gündem oluşturup kararı tersine çevirebiliriz diye düşünüyorum. Sosyal medya nelere kadir.
reklam panolarında festival karşıtı, din düşmanlığı ve uyuşturucu bağımlılığı iddiaları ile gerçekleştirilmeye çalışılan durumdur. bağnaz, hiç bir şeyden keyif alamayan, sanat düşmanı zihniyetin baskısıdır.
gerici, yobaz ve kötücül zihniyetin güzel her şeyi çamurlamak âdetlerinin bir örneği! pazartesi çıkacak kararın akla, vicdana ve sevgiye en yakın karar olarak iptal iddialarını asılsız bırakacağını umuyorum.
inanıyoruz!
umarım her şey yoluna girecek; bu kucaklayıcı etkinliğin iyiliği, güzelliği kötücül kalpleri bile kuşatacak.
yaptıkları billboard lar o kadar iğrenç ve korkunç ki sanırsın orada cehennemi yapacağız. İnatlarına #bizoradaolacağız !
Bu yıl umarım iptal olmaz ve verilen emekler boşa gitmez. Seneye bu yobazlara tek kuruş kazandırılmaz ve hak eden bir şehirde yapılır.