gezgin fest van 2019'un engellenmesi

van valiliği ve gevaş kaymakamlığı ortaklığında gerçekleştirilen skandal.

sebep de güvenlikmiş. geçen yıl hiçbir taşkınlığın ve saçmalığın yaşanmadığı festivali güvenlik gerekçesiyle engellemek de biraz hikaye değil mi sizce de?

yıllarca geri bırakılmış, unutulmuş, doğru düzgün ilgilenilmemiş bir bölgeye bir grup genç güzelleştirmeye gidiyor ve bu devlet tarafından engelleniyor.

bu engellemeyle kaybeden herkesten çok van halkı, van esnafı oldu.

koca bir yazık.

gezginfest van hesabından yapılan ön açıklama

van valiliğinin açıklaması
Van hakkında iyi şeyler duyuyordum hep. İç Anadoludan pek farkı yokmuş. Napalım.

Bu arada, yeni yer bakıyor arkadaşlar. Umarım iyi bir haber verebiliriz.
an itibariyle iptal edilmiştir. emeği geçen herkesin abv
sanata, müziğe, gençliğe vurulmuş bir darbedir. bunlardan korkan insanın diğer insani duygularının gelişmesi nasıl mümkün olacaktır acaba?
ÇOK KÖTÜ OLMUŞTUR, BÖLGE HALKINI GALEYANA GETİRMEK VE FESTİVALİ ENGELLEMEK İSTEYEN BİLBOARDLAR VS. MUHAKKAK ETKİLİ OLMUŞ. GENEL YÖNETİM OLARAK DEĞİL DE ŞEHİR İÇİNDEN GERÇEKLEŞTİRİLEN BASKILARDAN DOLAYI İPTAL EDİLMEK İSTENMİŞ GİBİ GÖRÜNÜYOR. BUNU BURAYA YAZMAM NE KADAR DOĞRU BİLMİYORUM AMA BENİM VAN'DA HEMŞİRELİK YAPAN TANIDIĞIM VAR BİZE AĞLAYARAK ANLATTIĞI BİR OLAYDIR; HAMİLELİK KONROLÜNE GELEN GENÇ KADIN KARNINDAKİ ÇOCUĞUN KOCASINDAN MI KOCASININ ABİSİNDEN Mİ YOKSA BABASINDAN MI OLDUĞUNU BİLMEDİĞİNİ SÖYLÜYOR, ŞİKAYET ETSE ÖLECEĞİNİ DE BİLİYOR. GİZLİ KAPAKLI BÖYLE OLAYLARIN OLDUĞU YERDE GENÇLERİN BİRAZCIK EĞLENMESİ NEDEN BU KADAR BATTI ANLAYAMADIM. BU ARADA İÇİNDE OLAN BİRİ OLARAK DEVLET İLE İŞ YAPILACAK İSE AÇIKLAMALARDA DA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ BÜROKRATİK İŞLEMLERİN EN BAŞTA HALLEDİLMESİ GEREKİYORDU BU DA ORGANİZASYONUN HATASI OLARAK GÖRÜLEBİLİR BENCE. VERİLEN O KADAR EMEĞE GERÇEKTEN YAZIK OLDU, ÇEVRE İLLERDEN BİRİNDE YAPILABİLİR UMARIM YAKIN TARİHLERDE.

Edit: Bestami tarafından yazılan açıklamayı okudum, yukarıda yaptığım eleştiri boşa çıktı, adamlar gerekli her şeyi yapmışlar, iyi b.k yediler iptal edip iki gün sonra devlet bize bahmir diye ağlarlar yine. Yazık günah!
gezginsözlük ilk açıldığında yazar oldum, sonra bir şeyler oldu bu hesabın silinmesini isteyip gittim. sırf bunu yazmak için gelip kontrol ettim ve hesabın aktif olduğunu gördüm. iyi ki de öyleymiş. bir şeyler yazmam lazımdı.
bestami abi bütün belgeleri paylaşmış, hepsini. 3 gün mühlet verip ona rağmen çat diye iptal edilmiş. içimizdeki insan sevgisini öldürdünüz lan. bu sanatçılar van'da deprem olduktan 1 hafta sonra oraya koşup konser verdi. bu sanatçılar o yaraların sarılması için bir sürü şey yaptı. bunları karşılık beklemeden yaptılar, o yüzden "bu muydu karşılığı?" diye sormayacağım. insan değilsiniz siz. o bildirgeleri yayınlayan tipler şeriat diye cihad diye ortalıkta koşmuyorsa ben hiçbir şey bilmiyorum. yerin dibine batsın sizin ahlak anlayışınız. "ahlaksızlık" olarak görmediğiniz şeyleri de şimdi burada tek tek yazarım, PÖH yakınlarımın orada yaşadıklarını da bizzat yazarım da; ben siz olamam. affedin.

edit: sanata ve sanatçıya vurulmuş bir darbedir. organizasyon yeni bir yer bakacakmış. biz bizi biliriz gezgin tayfası. çok daha güzel olacak. inanın.
Ülkeyi kartal imam-hatip liselileri yönetmeye devam etttikçe görmeye alışacağımız skandal ötesi karar.

Ne desek ne söylesek boş umarım o bölge halkı bu güzel etkinlikten mahrum kalmaz ve çevre illerden birinde yapılır.