foodrail

insani hayretler icinde birakan aile formatli 60 bin kisinin, yemekle ilgilenenleri bu grupta bir araya gelmistir. bir sehre gittiginizde yaziyorsunuz ne yenir? sunu ismarliyorum x sehirde kim var? x sehire sunu yemeye geldim bana ismarlayacak kim var diye? diyelim ki bugun iki porsiyon iskender yiyecek kadar sulaleniz rahat, ama yalnizsiniz. yaziyorsunuz gruba biri geliyor beraber yiyorsunuz. ertesi gun hic paraniz kalmiyor. karniniz ac. yaziyosunuz abi acim ben diye, davetler geliyor. foodrailde ac kalmak yok
Foodrail de olmamasi gereken olay. Kişi zaten yemeğini paylaşıyor refi yoksa yemeyecek misin. Beğenen yer beğenmeyen yemez. Aç olan kişi için de aynı durum geçerli.Aclarin içinde en reflisi benim en güzel ben acıkıyorum önce beni doyurun.
insanların kiminle yemek yiyeceğini seçmek için bir avantaj sağlayan, doğal bir hakkı olarak eğlenceli veya düzgün olduğunu düşündüğü insanla yemek yemek istemesi sonucu kasılan, insanların güvenilir olduğunu kısmen de gösteren bir eylemdir.
interrail türkiye facebook gruplarından birisidir. bir gezgin gözüyle baktığımda grubun amacı seyahat halinde olan gezginin konaklama yaptığı ülke veya şehirde zor durumda kaldığı zaman ilgili lokasyonda bulunan diğer grup üyeleri ile iletişim kurarak dayanışma ve yardımlaşma ile askeri düzeyde ihtiyaçların giderilmesi yönünde fayda sağlayan bir gruptur.
ancak aktif grup üyelerinin bir çoğunun gezgin olmadığını düşünürsek, grubun amaç dışı kullanımlarının daha fazla olduğunu, ilgili admin ve moderatörlerin özentisiz bir şekilde gönderilen postları onaylamaları, fikir olarak mükemmel olan bu oluşumu farklı bir konuma sürükleyecektir.
Yolda olan gezginleri doyuran, gezginlerin sofralarını birbiriyle paylaşmasını sağlayan interrail turkiye alt gruplarından biridir. Resmi yemeği şırdan tatlısı ise künefedir.
Yaklaşık olarak 60 bin kişinin bulunduğu herhangi bir şehirde gezerken parasız kaldığınızda karnınızı doyurabileceğiniz insanların her an yardımlaşma içinde olduğu ve
Intertail türkiye nin çatısı altında bulunan güzel bir gruptur.
İnterrail türkiyenin yemek ihtiyacını karşılayan alt grubudur
Sevdiğim bir oluşum olmasına rağmen dün akşamımı rezil eden uzun bir süre kullanmayacağım alt grup maalesef.
bir türlü onay alamadığım grup

Edit: sonunda onay alabildim
yemek bulamayan kişilerin gereksiz isyan etmelerine denk geldiğim yer
kadın olsak doyardık diyenlerin ise ağzına kürekle vurmak istediğim yer
olay basit hiç tanınmıyorsan ve referansın yoksa, hiç bir etkinliğe katılmamışsan postuna kimse uğramayabilir. olayı cinsiyetçileştirenlerin zihniyetinin öyle olduğunu düşünüyorum