erkeklerin çevresinden ilişkisini saklaması

Neden yapıldığını asla anlamadığım durumdur. Ben insanların yanında samimiyet sevmiyorum ya da çok vıcık vıcık geliyor gibi sözlerin arkasına sığınarak yaptıkları şeydir. Erkeklerin etrafından çevresinden ilişkisini saklama çabasınin ilişkinin temelinde net bir güven problemine neden olduğundan haberleri olduğuna eminim. Birisiyle anılmak istememek, hayatında birisi olduğunun bilinmesini istememek gibi garip amaçlar kimseyi bir şeyden korumaz sadece ilişkiyi zedeler . Yapmayın beyler. Ayıp oluyor.
ilişkisinden emin değildir. bu nedenle de kapıyı diğer alternatiflere kapatmak istemiyordur. bence bu hareketin cinsiyeti yok. sadece belki erkekler oran olarak daha fazla yapıyor olabilir*
cinsiyet olarak bakmamak gerektiğini düşündüğüm, sosyo ekonomik ve kültürel nedenlerle yapılan tamamen iç güdüsel bir eylemdir.
Güzellik, maddi durum, eğitim durumu, hayata bakış, gelecek planı, fiziki durum gibi birçok etmeni barından bir kişi, kadın veya erkek fark etmeksinizin, karşı taraf ile kendisini kıyasladığında bu etmenler üzerinden kendisini daha değerli görmesi üzerine, narsist bir bakış açısı ile hem kendisini şuanki ilişkisi üzerinde 'sahip' konumunda görmesi ki bunu 'nasıl olsa benden iyisine sahip olamaz' düşüncesi ile yapar hem de bu köşede dursun, daha iyi bir alternatif bulursam, ona geçerim mantığı ile hareket eder.
sen sevdiğinle değil seni sevenle evlen diyordu eskiler.
buda böyle galiba eğer çok sevmiyorsa ve çok güzel değilse daha güzel birinin gelme ihtimalini düşünüp saklıyorrdur.