en bilindik türk gezginler

/ 4
En bildiğim ve en sevdiğim Bestami Köse dışında sessiz sedasız gezen Sema Ertürk,motosikletiyle gezen Selin Seçen,Asil Özbay,Alper Metin,Mert Gültekin,Servan Turan takip ettiklerimden ilk aklıma gelenler efem.
(bkz: ayna )
src="src
edit: troll amaçlı entry girmiştim fakat çekim yapıldığı ülkere baktım ve utandım.

Amerika Birleşik Devletleri, Afganistan, Arnavutluk, Almanya, Angola, Arjantin, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya, Bosna-Hersek, Botsvana, Bulgaristan, Burkina Faso, Burma, Cezayir, Çad, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Endonezya, Etiyopya, Fas, Filipinler, Fildişi Sahili, Filistin, Finlandiya, Fransa, Gambiya, Gana, Gine, Grönland, Güney Kore, Güney Afrika, Gürcistan, Hindistan, Hırvatistan, Hollanda, Hong Kong, İran, İsrail, İspanya, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık,İrlanda, İzlanda, Irak, Japonya, Kamboçya, Kanada, Kazakistan, Kamerun, Kenya, Kıbrıs, Kuzey Kıbrıs, Kırgızistan, Kolombiya, Kosova, Kuveyt, Liberya, Lüksemburg, Lübnan, Litvanya, Letonya, Macaristan, Madagaskar, Makedonya, Malezya, Mali, Malavi, Malta, Mauritius, Mısır, Moğolistan, Maldivler, Moldova,Mozambik, Nepal, Nijer, Nijerya, Norveç, Özbekistan, Pakistan, Papua Yeni Gine, Peru, Polonya, Portekiz, Romanya, Yakutistan, Tuva, Buryatya, Orta Afrika, Rusya, Şili, Senegal, Sri Lanka, Singapur, Suriye, Sudan, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tanzanya, Tayvan, Tayland, Tataristan, Tunus, Türkmenistan, Togo, Uganda, Ukrayna, Umman, Ürdün, Yemen, Zanzibar, Yeni Zelanda, Kırım, Ruanda, Hawaii, Dubai, Los Angeles, New York, Burundi, Namibya, Lesotho, İrlanda, São Tomé ve Príncipe, Gabon, Slovakya, Haiti, Dominik Cumhuriyeti, Bhutan, Paraguay, Estonya, Kamerun, Kosta Rika, Gine-Bissau, Bahamalar, Maputo, Rodos, Zimbabve, Küba, Somaliland, Svaziland, İskoçya, Kamerun
Hasan söylemez var kendisiyle tanışmıştım teee zamanında,çok tatlı herüf
gürkan genç / demir atlı adam(bisiklet ile),
mehmet genç / rotasız seyyah(her türlü),
edit: gülçin söğüt / tatlı gezgin(motor ile) ,
Bisikletiyle beraber sessiz sedasız çöllerden(göbi çölü) ,dağlardan ( everest zirve),Afrika'nın sıcağından ,kuzeyin en soğuklarına kadar ilerleyen.turuna şuanda güney Amerika dan devam eden Gürkan genç.Ben Suna inanıyorum ki bu adam onlarca insana ilham kaynağı oldu.
Yalnız yollara çıkma cesaretimide bu adama borçluyum.
Serkan Söğüt / Rüzgarın İzinde

Motosikleti ile bir çok yeri gezmiş türk gezgin. En son güney amerika kıtasını geziyordu. Şimdilerde ülkemizde. Yeni bi tura çıkıp çıkmayacağını merakla bekliyorum. Sürekli takipte olan takipçilerinden birisiyim. Ayrıca kalemi de oldukça kuvvetli.
emre durmuş ve mehmet genç benim için iki favoridir.

biri yazdığı kitaplarla artık tamamiyle legit adımlar atmaya başlamış, artık bu işi hayatı haline getirmiştir; diğeri ise yaşının oldukça küçük oluşu, hırsı ve deli dolu yanları ile gönlümüzde taht kurmuştur.

başlarına gelen talihsiz olaylar bizi yıldırır cinsten olabilir zaman zaman, fakat yaşanması gereken hayat kesinlikle budur.
/ 4