elon musk

Para bunun gibi insanların elinde olmalı dediğim ilerleyen zamanlarda ismini çok duyacağımız geleceği şekillendiren neler yaptığını neler düşündüğünü buraya entry girerek anlatamayacağım insan.
Marsa koloni kurmayı hedefleyen bu yolda inanmış hatta mars yüzeyinde sıcaklık derecesini arttırabilmek adına nükleer bombalar patlatılması gerekliliğini düşünen çılgın serseri. Bizim memlekette biri böyle bir projeyle çıksa deli diye dalga geçilecekken Amerika'da bazı kesimden insanlar bu adamı mesih olarak görmektedir.
birçok insan tarafından gerçek hayatın ironmani olarak tanımlanan girişimci, mucit. aklındaki fikirlerin yarısını bile gerçekleştirebilirse dünyamız çok daha enterasan bir yer olur.
çılgın marslı adam tam bir ruh hastası işgalci politikanın asıl mimarı son yapılan araştırmalara göre marsta bazı dönemler hava sıcaklığı gündüzleri
+ 23 24 derece olduğunu ortaya koymuş bunun sonucunda adam marsın yüzeyine nükleer bomba atıp küresek ısınma başlatmak istiyor çünkü geceleri -200 lere iniyor kafaya bakar mısın aminyum nitrat bu nedir ya ? Kardeş gerçekten bu madde bağımlılığı yani başka bir açıklaması olamaz bir gün kafamız güzel ama nasıl güzel öyle böyle değil ben aynı fikri sundum bizim şapkalı gençlere soğuk gezegenlere benzin dökelim yakalım belki ısınırlar dedim testislerinde halay çektirdiler yanaklarıma yanaklarıma vurdular çip çip diye
Önce PayPalı kurmuş, sonra paypalı satıp kazandığı parayla binalar dikerek parasını katlamıştır..Şaka şaka,
Aptal adam(!) kazandığı parayla 3 şirket kurmuş. SpaceX, solar city, Tesla motors.. Neymiş efendim dünyayı değistirecekmiş. Adama jet Fadıl derler.
güney afrikada doğmuş ve 17 yaşına kadar orada yaşamış,henüz 4.sınıfta kendi okulu ve komşu okulunun kütüphanesindeki bütün kitapları okumuş , okuyacak kitap bulamayınca kütüphaneciyi yeni kitaplar alması için ikna etmiş ve britannica ansiklopedisi'ni aldırmıştır. atatürküde bu ansiklopedi'de tanımış ve ''istikbal göklerdedir'' sözünden etkilenmiştir.
hikayesini okudukça büyülendiğim, garanti işler yerine ultrarisk işlere giren ve başarılı olan, gelecek 20 yılın en büyük atılımını yapması beklenen zattır.. sen paypal gibi tüm dünyaya hizmet eden bir sistem geliştir. sonra bunu alt basamak olarak görüp 1,5 milyar dolar'a ebay'a sat. sattığın parayla arsa arazi alma, kendine de 5 kuruş ayırma ve tamamını uzay ve enerji'ye ayır. elektrikli araba üret, uzay'a roket at. mars'a yaşam getiricem diye çabala. ayrıca şu genç yaşına kadar 3000 kitap okuduğu bilinmekte. para'nın böylesi insanlarda olması tüm insanlığa daha çok yarar sağlıycaktır. eğer türkçe öğrendiysen ve yazdıklarımı okuyorsan birgün zor duruma düşersen benim kyk emrine amadedir efenim.