elon musk

/ 5
Para bunun gibi insanların elinde olmalı dediğim ilerleyen zamanlarda ismini çok duyacağımız geleceği şekillendiren neler yaptığını neler düşündüğünü buraya entry girerek anlatamayacağım insan.
Space X'in kurucusu, hayallerinin peşinden giden inovatif işler ortaya koyan mühendis. Ayrıca 300'den fazla şirketi bulunan Richart Branson tarafından da övgüyle anılmıştır.
bir yakın dönem tesla'sı mı yoksa bir teknoloji simsarı mı olduğu ilerleyen dönemlerde ortaya çıkacacağını düşündüğüm kişi. çok çılgın projeleri var, üzerine oturup saatlerce tartışılabilir. ancak facebook'la birlikte ortaya attıkları, tüm dünyaya ücretsiz internet sağlamayı düşündükleri projeleri ile dünyanın gidişatını büyük ölçüde değiştirebilecek adamlardan birisi. Ki zaten bu proje üzerine durulduğunda "yakın dönem tesla'sı" kalıbından bir nebze uzaklaştığını düşünüyorum.
Marsa koloni kurmayı hedefleyen bu yolda inanmış hatta mars yüzeyinde sıcaklık derecesini arttırabilmek adına nükleer bombalar patlatılması gerekliliğini düşünen çılgın serseri. Bizim memlekette biri böyle bir projeyle çıksa deli diye dalga geçilecekken Amerika'da bazı kesimden insanlar bu adamı mesih olarak görmektedir.
paypal'in satışından kazandığı tüm parayı tesla motors'a ve spacex'e yatırmıştır.
birçok insan tarafından gerçek hayatın ironmani olarak tanımlanan girişimci, mucit. aklındaki fikirlerin yarısını bile gerçekleştirebilirse dünyamız çok daha enterasan bir yer olur.
geleceği inşa eden adam isimli bir de kitap vardır hakkında yazılmış
zamanın çok ötesinde yaşayan dahi. (bkz: nicola tesla)

gelecek hybrid makinelerde. benzin elektrik karışımı efsane olacak, maliyeti düşürecek.
sabırla, her benzin istasyonuna, şarj istasyonu kuracağı günleri bekliyoruz. trump' ın danışmanlık konseyinden yakın zamanda ayrılmıştır.

(bkz: black mirror)
/ 5