ekrem imamoğlu ile istanbul’da değişecekler

alışkanlıklar, kök salınmışlıklar değişir-değişti bile...
bir de ekonomik reformlar vadediyor başkanımız, haydi bakalım.
7/24 toplu ulaşımın yaygınlaşması, daha fazla yeşil alan, betonlaşmanın önüne geçme, refah içinde güvenli sokaklarda gezme
ekonomik model ilk değişecek şeydir. sonuçta, başkanlık sisteminin gelmesi ile birlikte, yerel belediyelerin maddi kontrolü tamamen başkanın alternatifine geçti. büyük zararda olan istanbul ve ankara büyükşehir belediyelerinin maddiyatını toplamak ilk önceliği olacaktır ve bu kolay olmayacaktır. bir süre, belediyenin kasasının dolması beklenir kanaatimce, sonra da yavaş yavaş vatandaşın rahatına yatırım yapacaktır diye tahmin ediyorum.
öncelikle insanlara bakış değişecektir, sonrasında her şey...
her şeyden önce sanat değişecektir. imamoğlu yıllardır beylikdüzü'nde caz festivalinden, ramazan etkinliklerine, kadınlara hobi kurslarından çocuklara sanat okullarına kadar sanat adına bir çok hem saha hem de mutfak yatırımlarında bulundu. tüm bunları istanbul'a yayacak ve üzerine koyarak devam edecektir. belki şehir tiyatrolarından oyunculuk yapmadan kadrodan maaşlarını cukkalayanları kovar haksız yere ihrac edilmiş olanları geri alır. belki belediye sahnelerinden artık görüşü, inancı farketmeksizin tüm tiyatro ekipleri oyun oynar. olur olur her şey güzel olur sımayli.